ارز دیجیتال

ارز دیجیتال بیت تورنت (Bittorrent) چیست ؟

ارز دیجیتال بیت تورنت (Bittorrent) چیست ؟

ارز دیجیتال بیت تورنت (Bittorrent) چیست ؟

در این مقاله می‌خواهیم به سوال “ ارز دیجیتال بیت تورنت (Bittorrent) چیست ؟ ” بپردازیم. نام شرکت بیت تورنت از سال 2004 ثبت شده است. این شرکت معتبر برای اشتراک گذاری فایل‌ها فعالیت می‌کند.

در ابتدا کار بیت تورنت (Bittorrent) ، فقط متمرکز بر روی سریعتر شدن اشتراک گذاری فایل‌ها بود. ولی بعد از مدتی ، مدیران این شرکت از طرح‌های تشویقی استفاده کردند. پلتفرم بیت تورنت برای سالها جز بهترین پلتفرم های اشتراک گذاری فایل بود. بازدید روزانه این پلتفرم بسیار بالا است. کاربران فعال این سایت در حدود 2 میلیارد نفر به صورت روزانه هستند.

این بازدید بالا ، سرعت دانلود و آپلود را کند می‌کند. متخصصین بیت تورنت به دنبال چاره‌ای بودند تا نه تنها تعداد کاربران خود را افزایش دهند، بلکه کیفیت اشتراک گذاری کم نشود.

قیمت لحظه‌ای ارز دیجیتال بیت تورنت (Bittorrent)

[cryptopack id=”25221″]

راه حل افزایش عملکرد بیت تورنت :

مدیران شرکت بیت تورنت با گذاشتن طرح تشویقی برای کاربران ، از آنها خواستند ، فایلهایی که دانلود کرده‌اند را در سرور خود نگه دارند. تا کاربران دیگر بتوانند از روی سرور آنها دانلود کنند. از این رو برنامه هوشمند و پیشرفته‌ای پیاده سازی شد تا بتواند بهترین مسیر دانلود برنامه را تشخیص دهد. پس از تشخیص بهترین سرور ، آن مسیر را به کاربر متقاضی ارائه دهد.

ورود توکن BTT به پلتفرم بیت تورنت :

مشکلی که در پلتفرم بیت تورنت وجود داشت ، مدت زمانی که صرف دانلود یک بازی ، فیلم و سایر فایلها  می‌شد. کاربران نه حوصله صرف زمان زیاد برای دانلود داشتند و نه برای اشتراک گذاری فایلها از روی سرور خود.

پس از ورود توکن BTT کاربران انگیزه کافی برای به اشتراک گذاری فایل‌ها را پیدا کردند. در نهایت امر ، سرعت جستجو و دانلود فایل‌ها بسیار افزایش یافت. پلتفرم بیت تورنت این حق را برای کاربران خود قائل شد که در صورت تمایل از پرداخت و دریافت توکن BTT استفاده کنند. اگر کسی مایل نیست ، به صورت روند قبلی به فعالیت خود ادامه دهد.

نحوه عملکرد توکن BTT :

کاربران فعال سایت ، می‌توانند فایل‌هایی که قبلا دانلود کرده‌اند را در سرور خود قرار دهند. وقتی کاربر متقاضی آن فایل‌ها به دنبال دانلود فایل گشت. به جای اینکه ساعت ها وقت بگذارد و از روی سرور اصلی دانلود را انجام دهد. با پرداخت BTT به سرور کاربران قبلی وصل می شود و به سرعت دانلود را انجام می دهد.

هر چه تعداد افراد بیشتری از این طرح تشویقی استفاده کنند ، سرعت دانلود افزایش می‌یابد. از طرفی سرعت جستجو هم کم می‌شود.

مزایا استفاده از توکن BTT :

 • در این سیستم تولید کنندگان فیلم ، موسیقی یا فایلها آموزشی و غیره می توانند به طور مستقیم وارد عمل شوند. بدون نیاز به واسطه محصولات خود را در سطح جهانی به فروش برسانند.
 • توکن BTT  را به دوستان و علاقمندان هدیه دهند. با این هدیه امکان دسترسی به فایل‌های امکان پذیرتر می‌شود.
 • افزایش سرعت عمل کاربران
 • امکان کسب درآمد برای تمام کاربران جامعه (حتی افراد کم توان جسمی)

آیا استفاده از سیستم پرداخت BTT  به صرفه است؟

در سیستم پرداخت توکن BTT ، مسائلی مطرح شد. مانند اینکه چه کسانی ارز دیجیتال بیت تورنت را دارند؟ آیا استفاده از این ارز دیجیتال به صرفه است یا خیر؟ چقدر سرعت اشتراک گذاری کم می‌شود؟

همانطور که ملاحظه می‌کنید هر نوآوری با چالش‌هایی رو به رو هست. برای حل مشکل عرضه ارز دیجیتال بیت تورنت ، مدیران شرکت طرح توزیع توکن رایگان گذاشتند. این برنامه توزیع توکن رایگان بیت تورنت به صورت ماهانه برگزار می‌شود. طی برآوردها تا سال 2025 هم ادامه خواهد داشت.

موضوع بعدی که مورد سوال قرار می‌گیرد به صرفه بودن استفاده از بیت تورنت است. کاربران باید پهنای باند و منابع سرور خود را به اشتراک بگذارند تا دانلودها انجام شود. پس از لحاظ مالی باید قیمت بیت تورنت‌ها ارزش این کار را داشته باشد.

<< ارز دیجیتال استلار (Stellar) چیست؟>>

بیت تورنت در چه بستری تولید می‌شود؟

برای تولید ارز دیجیتال بیت تورنت باید مانند ترون بستر بلاک چین ترون راه اندازی شود. بیت تورنت مانند ترون قابل استخراج نیست.
جهت مشاهده سایت اصلی بیت تورنت کلیک کنید.

برای به دست آوردن بیت تورنت (BitTorrent Token) مراحل زیر را طی کنید :

 • این آدرس را در آدرس بار مرورگر خود وارد کنید :
 • سایت برای شما باز می‌شود. بر روی گزینه Free Download کلیک کنید. منتظر باشید دانلود تمام شود.
 • برنامه دانلود شده را نصب کنید. مرورگر Bittorrent Web برایتان باز می‌شود.
 • زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • در مرحله ی بعدی بر روی Add tututial totent کلیک کنید. (در اینجا آموزش برنامه را تماشا کنید تا سوالات شما پاسخ داده شود)
 • در پابان در منوی سمت چپ ، بر روی Bittorrent Speed کلیک کنید.
 • برای شروع بر روی گزینه Continue کلیک کنید. حالا محیطی که مشاهده می کنید ، فضای BitTottent Speed  است.

مراحل ساخت Wallet :

 • در قسمت سمت چپ ، بر روی Wallet کلیک کنید.
 • سپس Create Wallet را بزنید.
 • یک پسور امن برای خود قرار دهید. در نهایت بر روی Continue کلیک کنید.

شما موفق شدید یک کیف پول درست کنید. از این به بعد می‌توانید در شبکه تورنت توکن BTT فعالیت کنید.

مشاوره شبکه دیده‌بان

اگر برای تولید رمز ارز نیاز به مشاوره دارید با دفتر شبکه دیده‌بان تماس بگیرید. همکاران ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند. شبکه دیده‌بان ارائه کننده انواع تجهیزات ریگ ماینینگ است. صفر تا صد پروژه خود را به شبکه دیده‌بان بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *