ارز دیجیتال, ویدئو تجهیزات شبکه

نحوه استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین

آیا می‌دانید بیت کوین یک پول دیجیتالی است که بانک مرکزی ندارد و توسط ماینرها تولید و به اصطلاح استخراج می‌شود؟

آیا می‌دانید استخراج کننده بیت کوین چه کسی است و چطور این کار را انجام می‌دهد؟

آیا می‌دانید هر کسی می‌تواند عضوی از شبکه‌ی بیت کوین باشد؟

اگر پاسخ شما به این سؤالات منفی است در این مقاله همراه ما باشید تا در پایان درک کاملی از مفهوم بیت کوین و استخراج آن به دست آورید.

بیایید با یک تعریف ساده از بیت‌کوین شروع کنیم:

بیت‌کوین (Bitcoin) یک رمزارز یا یک پول دیجیتالی است که از نظر حقوقی هنوز هیچ کشوری آن را به عنوان پول قانونی به رسمیت نشناخته‌ است. بیت‌کوین توسط شخص یا گروهی از اشخاص ناشناس تحت نام ساتوشی ناکاموتو اختراع کردند و در سال ۲۰۰۹ به عنوان یک نرم‌افزار متن‌باز عرضه شد.

پول کاغذی توسط بانک مرکزی چاپ و توزیع می‌شود ، اما بیت‌کوین بانک مرکزی ندارد . بیت ‌کوین به عنوان نخستین پول دیجیتال نامتمرکز شناخته شده است. این شبکه ، نظیر به نظیر عمل می‌کند و تراکنش‌ها به طور مستقیم و بدون واسطه بین کاربران شبکه انجام می‌گیرد.

کاربران شبکه‌ی بیت کوین که گره (Node) نام دارند با استفاده از فناوری رمزنگاری (Cryptography) ، تراکنش‌ها را بازبینی می‌کنند و در یک دفتر کل توزیع‌ شده همگانی که به آن زنجیره بلوکی (Blockchain) گفته می‌شود ضبط می‌کنند. (Blockchain سیستمی است که اطلاعات در آنها ثبت می‌شود)

در چند سال گذشته ارزش بیت‌کوین در بازارهای جهانی بسیار افزایش داشته و روز به روز شرکت‌های خدماتی و تاجرانی که بیت‌کوین را می‌پذیرند نیز در حال افزایش است.

هیچ‌ شخص یا کشوری مالک شبکه بیت‌کوین نیست ، هیچ شخصی به تنهایی نمی‌تواند شبکه‌ی بیت کوین را کنترل و اداره کند. بیت کوین یک شبکه مانند ایمیل است . این کاربران بیت‌کوین هستند که آن را کنترل می‌کنند و این یعنی هر شخصی از هر جای دنیا می‌تواند به شبکه‌ی بیت کوین بپیوندد و جزئی از این شبکه‌ی بزرگ شود.

مقالات مفید زیر را حتما بخوانید

بیت کوین از کجا می‌آید؟

همانطور که گفتیم تراکنش‌ها با استفاده از فناوری رمزنگاری شده، توسط کاربران شبکه بیت‌کوین بازبینی و تأیید می‌شوند.

به کاربرانی که قدرت پردازش دستگاه‌های استخراج خود را در اختیار شبکه قرار می‌دهند تا تراکنش‌های شبکه بیت کوین تأیید شود ماینر یا همان استخراج کننده گفته می‌شود. ماینرها در ازای فعالیت خود برای بازبینی و تأیید تراکنش‌های بیت کوین از شبکه پاداش می‌گیرند و آن پاداش همان بیت کوین است . و این یعنی استخراج بیت کوین .

توجه داشته باشید در بازبینی و تأیید اعتبار تراکنش‌های بیت کوین برای دریافت پاداش، علاوه بر تلاشی که باید برای تأیید اعتبار مثلاً ۱ مگابایت از تراکنش‌های بیت کوین کنید ، باید اولین ماینری باشید که پاسخ درست یک مسئله عددی را به دست می‌آورید .

ریشه کلمه ماینر : استخراج در معادن کار مشکلی است و نیاز به تخصص دارد و شخصی که این کار را انجام می‌دهد تا طلا یا سنگ باارزش پیدا کند یا به اصطلاح آن را استخراج کند، پاداش دریافت می‌کنند.

از آنجا که در دنیای رمزارزها نیز به همین شکل است و اشخاصی که سرویس یا خدمتی به شبکه ارائه می‌دهند، به پاس زحماتشان پاداش دریافت می‌کنند. این پاداش در قالب ارزهای دیجیتالی است و می‌توان گفت ارزهای دیجیتالی از این طریق تولید می‌شوند.

به دلیل شباهت این فعالیت با معنای کلمه استخراج، این نام برای این صنعت انتخاب شده است.

توجه داشته باشید برای دریافت پاداش یا همان بیت کوین ، علاوه بر تلاشی که باید برای تأیید اعتبار مثلاً ۱ مگابایت از تراکنش‌های بیت کوین کنید ، باید اولین ماینری باشید که پاسخ درست یک مسئله عددی را به دست می‌آورید .

انواع ماینر

 • ماینر نرم‌افزرای 
 • ماینر سخت‌افزاری
ماینر نرم‌افزاری :

در این روش نیاز به دستگاه‌های خاصی برای عملیات ماینر نیست و با کامپیوتر شخصی و سرعت پردازشگر و گرافیک آنها می‌توان عملیات استخراج را انجام داد.

الگوریتم گواه اثبات سهام در این نوع ماینینگ استفاده می‌شود. به این معنی که میزان دارایی یا سهام شخص ماینر است که توانایی و قدرت را در شبکه افزایش می‌دهد. در حال حاضر این روش بسیار کمتر از استخراج سخت‌افزاری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ماینر سخت‌افزاری :

این روش ماینر به دستگاه‌ها و سخت افزار و الگوریتم خاصی نیاز است. به عنوان مثال برای استخراج بیت کوین به سخت‌افزارهایی مانند ای‌سیک (ASIC) نیاز که به طور اختصاصی برای استخراج بیت کوین طراحی و تولید شده‌اند.

ماینر در این روش طبق الگوریتم‌های خاصی صورت می‌گیرد. در حال حاضر الگوریتم گواه اثبات کار برای ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین و آتریوم و سایر ارزهای دیجیتالی استفاده می‌شود. به این معنی که سخت ‌افزارهای ماینینگ با استفاده از این الگوریتم با رمزگشایی کردن تراکنش‌های ارسالی به شبکه و حل کردن آنها می‌توانند تراکنش‌ها را تأیید کنند و مبلغ از قبل تعیین شده‌ای را به عنوان پاداش دریافت کنند.

چرا از بیت‌کوین استفاده کنیم ؟

نسل جدید بانکداری بیت کوین است. سیستم بانکداری که توسط دولت‌ها یا شخص خاصی کنترل نمی‌شود. هر شخصی با یک کلید خصوصی می‌تواند پول‌های بیت کوین خود را خرج یا جابه‌جا کند.

مزایای بیت‌کوین چیست؟

 • غیر متمرکز بودن ، به این معنی که زیر نظر هیچ شخص یا کشور یا سازمان خاصی نیست و یک شبکه‌ی کاملاً بی واسطه است .
 • روند معامله به دلیل وجود شفافیت کامل در این بازار و عدم وجود قوانین سخت و پیچیده بسیار ساده است .
 • ناشناس بودن هویت افراد در معامله برای یکدیگر یک ویژگی خوب شبکه‌ی بیت کوین است که این ویژگی سبب می‌شود تا پیگیری تریدرها تقریباً غیر ممکن شود .
 • از آنجا که بیت کوین یک ارز دیجیتالی است و وجود فیزیکی ندارد و در کیف پول دیجیتالی شما است، به راحتی قابل حمل و جابجایی است و شما می‌توانید از کیف پول خود در هر گجای دنیا استفاده کنید.
 • همانطور که اشاره کردیم بیت کوین توسط هیچ کشوری در حال حاضر به طور کامل به رسمیت شناخته نشده‌ و دولت‌ها هنوز نمی‌دانند که چگونه باید با این ارزهای دیجیتالی برخورد کنند از همین رو فعالیت در این بازار هم فعلاً مشمول مالیات نشده و بستر بسیار خوبی برای انجام معاملات بزرگ فراهم کرده است.
 • هیچ سازمان یا گروهی نمی‌تواند در معاملات بیت کوین دخالت کند و به آن دسترسی داشته باشد و یا هزینه معامله‌ را به کسی تحمیل کند و  پول مردم را با خود ببرد .

پشتوانه بیت‌کوین چیست؟

بیت کوین پشتوانه‌ای ندارد . البته طلا و سنگ‌های قیمتی زمانی پشتوانه اسکناس بودند. از یک زمانی به بعد، نیاز به چاپ اسکناس بالا رفت و امروزه تنها 20 درصد پشتوانه اسکناس‌ها طلا هستند و مابقی قراردادی می‌باشند.

ارزش بیت‌کوین چگونه مشخص می‌شود؟

ارزش بیت کوین براساس عرضه و تقاضا مشخص می‌شود. بیت کوین با نوسانات خود افراد بسیاری را مجذوب خود کرده است.

مزرعه‌ی بیت‌کوین چیست؟

بیت کوین‌ها در واقع خطوطی از رمزهای کامپیوتری هستند که با پردازنده‌ها و سیستم‌های بسیار قوی و با انجام حل مسائل ریاضی بسیار پیچیده تولید می‌شوند . این خطوط رمزی که در حال حاضر ارزش پولی بسیار زیادی دارند در دنیای دیجیتالی امروز جایگاه ویژه‌ای دارند.

هنگامیکه تعداد دستگاه‌های یک ماینر بیت کوین به طور قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند باید آن‌ها را در یک سوله، خارج شهر (به علت ایجاد صدای آزار دهنده) جمع کند،که در اصطلاح به آن مزرعه بیت کوین می‌گویند.

روش‌های به دست آوردن بیت کوین چیست؟

 • بیت‌کوین‌ها معمولاً از راه استخراج که همان فرایند پردازش تراکنش‌ بیت‌کوین است، به‌دست می‌آیند. این روش مستلزم در اختیار داشتن کامپیوتر و سخت‌افزار قدرتمند است.
 • بیت‌کوین را از صرافی‌های ارز دیجیتال خرید کنید.
 • بعضی از سایت‌های بخت‌آزمایی، به کاربران خود بیت‌کوین می‌دهند.
 • می‌توان با پذیرفتن بیت‌کوین به عنوان وجه پرداختی در برابر کالا یا خدمات، بیت‌کوین به دست آورد.

چگونه امنیت را در شبکه ماینر خود برقرار کنیم ؟

با افزایش تعداد گره‌های شبکه‌ی بیت کوین ، افراد سودجو و هکرها نیز بیکار ننشسته‌ و روز به روز این بستر را برای کاربران بیت‌کوین نا امن تر می‌کند.

از همین رو اگر می‌خواهید به شبکه‌ی بیت کوین بپیوندید و عضوی از آن باشید ، حتماً قبل از آن موارد امنیتی را در شبکه‌ی خود راه‌اندازی کنید تا شاهد نابودی سرمایه‌ی خود در یک چشم به هم زدن نباشید.

قیمت رقابتی:

برای استفاده از تکنولوژی ماینر، می‌توانید انواع تجهیزات شبکه و سایر تجهیزات شبکه را با قیمت رقابتی از شرکت شبکه دیده‌بان تهیه کنید ، ضمن اینکه شرکت شبکه دیده‌بان **توجه به نیازهای مشتریان در جهت پاسخگویی مؤثر به نیازها و رفع آنها در کوتاهترین زمان، جلب رضایت و خشنودی ایشان** را سرلوحه کار خود قرار داده و با  کارشناسان مجرب در زمینه پشتیبانی و خدمات پس از فروش، سعی در ارائه بهترین سرویس به مشتریان خود را دارد.

جهت اطلاع از قیمت انواع تجهیزات شبکه در برندهای مختلف با شبکه دیده‌بان تماس بگیرید : 20 21 9100 – 021

مراحل ثبت سفارش تعمیر تجهیزات شبکه :
 • تماس با دفتر و ارسال تجهیزات به دفتر شبکه دیده بان
 • بررسی مشکلات تجهیزات شبکه و اعلام هزینه به شما
 • در صورت تایید شما ، تعمیر انجام می شود.
 • ارسال تجهیزات در اسرع وقت
نکات مهم پروسه تعمیرات تجهیزات شبکه :
 1. مشکل و ایرادات احتمالی دستگاه را در برگه‌ای نوشته و همراه دستگاه به دفتر شبکه دیده‌بان ارسال فرمایید.
 2. نام و شماره تلفن مسئول پیگیری تجهیزات را حتما درج بفرمایید.
 3. به دلیل زیاد بودن تعداد کالاهای تعمیری ، حتما پیگیر کالای خود باشید.

شبکه دیده بان وارد کننده و ارائه کننده انواع تجهیزات شبکه برند های معروف است. از جمله خدمات مجموعه حرفه ای شبکه دیده بان :

 • 48 ساعت مهلت تست
 • یک سال گارانتی
 • ارسال در اسرع وقت به تمام نقاط ایران
 • مشاوره رایگان قبل از خرید محصول
 • امکان کانفیگ و راه اندازی بعد از خرید محصول
 • تعمیر تجهیزات شبکه

جهت سفارش یا مشاوره با کارشناسان فروش با شماره های زیر تماس بگیرید :

02191002120

09128005038

سایت های شبکه دیده بان :
استخراج بیت کوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *