ارز دیجیتال

استخراج رمزارز با هارد دیسک

استخراج رمزارز با هارد دیسک

استخراج رمزارز با هارد دیسک

در اینجا قصد داریم استخراج رمزارز با هارد دیسک را بررسی کنیم ، و ببینیم که با اثبات ظرفیت چه نوع ارزهای دیجیتالی می‌توان استخراج کرد. تا پایان همراه ما باشید.

اکثر ارزهای دیجیتال جهت تولید بلاک از روش اثبات کار (Proof of Work) و یا اثبات سهام (Proof of Stake) استفاده می‌کنند. اما چند ارز دیجیتالی هستند که به جای این دو روش از اثبات ظرفیت (Proof of Capacity) جهت تولید بلاک استفاده می‌کنند.

استفاده از هارد دیسک امکان استفاده از فضای خالی در هارد برای استخراج رمزارزها فراهم می‌کند.

اثبات ظرفیت (Proof of Capacity) الگوریتمی در بلاک چین برخی از ارزهای دیجیتال است که امکان استفاده از فضای خالی هارد دیسک را برای استخراج ارزهای دیجیتال، فراهم می‌کند. ، اما چند ارز دیجیتال نه چندان شناخته‌شده هستند که به جای این دو از اثبات ظرفیت استفاده می‌کنند.

تعریف اثبات ظرفیت (Proof of Capacity) به زبان ساده

در روش اثبات کار از تغییر مکرر اعداد در بلاک و از هش جهت پیدا کردن راه حل استفاده می‌شود. اما در روش اثبات ظرفیت، می‌بایست هارد خود را Plot کنید . پلاتینگ یا ثبت هارد دیسک با عملیات پردازش و ذخیره جواب‌های معادله‌ی بلاک‌ها روی کامپیوتر ، رمز ارزهای مخصوصی استخراج می‌کند. در این روش پاسخ هر معادله‌ی بلاک روی هارد دیسک در شبکه ذخیره می‌شود. چنانچه پاسخ معادل بلاک در هارد دیسک شما موجود باشد . شما برنده پاداش آن بلاک خواهید بود.

هر چقدر فضای هارد دیسک بیشتر باشد، پاسخ بلاک بیشتری در آن ذخیره می‌شود . در نتیجه شانس برنده شدن و دریافت پاداش بیشتر خواهد بود.

اثبات ظرفیت (Proof of Capacity) از دید فنی

پس تا به اینجا متوجه شدیم روش اثبات ظرفیت شامل دو مرحله است :

 • ثبت یا پلاتینگ هارد دیسک
 • استخراج بلاک‌ها

پلاتینگ هارد دیسک چیست؟

ثبت یا پلاتینگ بسته به ظرفیت هارد دیسک‌ متفاوت است. ممکن است پلاتینگ فایل‌های خاص تا چند هفته هم طول بکشد.

در واقع پلاتینگ از Shabal که یک تابع هش بسیار کند است، استفاده می‌کند. از آنجا که محاسبه هش‌های تابع Shabal کار بسیار سختی است، گره یا همان نودهای شبکه آن‌ها را از قبل پردازش می‌کنند و روی یک هارد دیسک ذخیره می‌کنند.

به این فرآیند پلاتینگ یا ثبت هارد دیسک می‌گویند.

مزایای استفاده از روش استخراج رمزارز با هارد دیسک

 • در این روش استخراج رمزارز می‌توان از هر نوع هارد دیسکی با هر ظرفیتی استفاده کرد. البته میزان حافظه در ماین رمزارز بسیار مؤثر است.
 • این روش دوستدار محیط زیست است . در مصرف انرژی و برق با روش‌های دیگر ماین رمزارز قابل مقایسه نیست.
 • این روش نسبت به روش‌های دیگر ماین رمزارز بسیار غیر متمرکز تر عمل می‌کند . زیرا در هر کامپیوتر یک هارد دیسک موجود است . با همان هارد دیسک‌ها می‌توان نسبت به استخراج رمزارز اقدام کرد. حتی جهت ماین رمزارز می‌توان از هارد دیسک تلفن‌های همراه با سیستم عامل اندروید نیز استفاده کرد.
 • مزیت جالب این روش این است که حتی با هارد دیسک‌های قدیمی هم می‌توان رمز ارز ماین کرد . برای این کار نیاز به تهیه تجهیزات به روز و  آپدیت سخت‌افزاری نیست.
 • می‌توان در هر زمانی که تمایل به ادامه ماین ندارید هارد خود را فرمت کنید. سپس از آن برای مصارف دیگر هارد استفاده کنید.

معایب استفاده از روش استخراج رمزارز با هارد دیسک

 • با افزایش محبوبیت این روش در بازار ارزهای دیجیتال ، روز به روز تقاضا برای خرید هارد دیسک‌ها افزایش یافته و به طبع از آن قیمت هارد دیسک‌ها افزایش می‌یابد.
 • امروزه افراد جهت ماین رمزارز از هارد دیسک‌ها با ظرفیت ترابایت استفاده می‌کنند. اما این معیار همیشگی نیست و به تدریج معیار ظرفیت هارد دیسک به پتابایت، اگزابایت و زتابایت تغییر خواهد کرد.
 • هم اکنون هکرها و بدافزارهای بسیاری در حال استخراج بیت کوین توسط کامپیوتر افراد دیگر هستند. این حالت با محبوبیت روش اثبات ظرفیت برای پلاتینگ فضای خالی هارد دیسک‌ها نیز ممکن است رخ دهد و هکرها بدون اینکه افراد متوجه شوند از فضای خالی هارد آن‌ها جهت ماین رمز ارزها استفاده کنند.

ارزهای دیجیتالی قابل ماین توسط هارد دیسک

ما در این مقاله سه ارز دیجیتالی معروف که از روش اثبات ظرفیت و هارد دیسک برای پردازش و تأیید تراکنش‌ها استفاده می‌کنند، معرفی می‌کنیم.

معرفی این ارزهای دیجیتال صرفاً جهت معرفی نمونه ارزهای دیجیتالی ماین شده توسط این روش است . پیشنهاد ما برای سرمایه‌گذاران این بازار نیست.

برست (Burst)

برست یک از فورک‌های ارز دیجیتال Nxt است . برست از روش اثبات ظرفیت برای ماین استفاده می‌کند. این رمزارز در سال ۲۰۱۴ سیستم قراردادهای هوشمند با چند قابلیت مهم را فراهم کرد.

این رمزارز از فناوری Tangle که راهی جدید برای انتشار بسیار سریع اطلاعات در شبکه است و در شبکه آیوتا به کار می‌رود، استفاده می‌کند.

استورج (Storj)

استورج شبکه‌ای مبتنی بر بلاک چین است که با هدف ارائه فضای ذخیره‌سازی غیرمتمرکز طراحی شده است. در کل کاربران می‌توانند بدون هیچ نگرانی از نقض حریم خصوصی ، حملات هکرها یا از بین رفتن اطلاعات، فایل‌ها را روی بلاک چین استورج ذخیره کنند.

هرکسی با کامپیوتر شخصی خود می‌تواند خدمات ذخیره‌سازی را ارائه کند. بلاک چین با ذخیره کردن اطلاعات روی گره‌های متعدد می‌تواند در صورت خرابی یک گره، اطلاعات را توسط یک گره دیگر بازیابی کند.

فایل کوین (Filecoin)

فایل کوین که قرار است در سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی شود. همانند استورج یک شبکه ذخیره‌سازی غیرمتمرکز است . در آن ماینرها با فعالیت در شبکه و در ازای ارائه فضای هارد دیسکشان برای ذخیره یا بازیابی داده‌ها، پاداشی به نام فایل کوین دریافت می‌کنند.

شانس دریافت این پاداش و میزان کارمزد تراکنش‌ها ، به مقدار ظرفیت فضای ارائه‌شده از سوی ماینر در شبکه بستگی دارد.

سوالات متداول استخراج رمز ارز

امروزه سوالات زیادی در مورد نحوه استخراج رمز ارز مطرح می شود. در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می کنیم :

 • استخراج رمز ارز با موبایل
 • استخراج رمز ارز با کامپیوتر
 • استخراج رمز ارز با لپ تاپ
 • استخراج رمز ارز با کارت گرافیک
 • استخراج رمز ارز با هارد دیسک
 • استخراج رمز ارز با برق
 • استخراج رمز ارز دیجیتال رایگان (این دیگه واقعا نوبر!!)

در مورد استخراج رمز ارز باید گفت :

همانطور که ملاحظه می کنید روش های متفاوتی برای استخراج رمز ارز وجود دارد . در این مقاله روش استخراج رمزارز با هارد دیسک راتوضیح دادیم. امکان استخراج رمز ارز با موبایل و کامپیوتر و برق و غیره وجود دارد. این روش‌ها با یکدیگر متفاوت هستند.

اگر دانش کافی برای استخراج رمز ارز ندارید با متخصصین شبکه دیده‌بان تماس بگیرید. همکاران ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند. مثلا در روش استخراج رمز ارز از طریق اپلیکیشن‌های گوشی هوشمند ، امکان سرقت اطلاعات شخصی شما وجود دارد. قبل اینکه وارد مسیر استخراج شوید ، از امنیت اطلاعات خود مطمئن شوید.

شرکت اپل برای جلوگیری از نفوذ افراد سودجو به گوشی‌های اپل اجازه استخراج رمز ارز با اپلیکیشن های IOS را نمی‌دهد. این شرکت تمام نرم افزارهای استخراج رمز ارز IOS را مسدود کرده است.

اگر شما مایل به انجام استخراج توسط گوشی همراه هستید . می‌توانید از سیستم عامل اندروید استفاده کنید.

قیمت رقابتی

شما می‌توانید انواع تجهیزات ماینینگ و ریگ آماده جهت استخراج رمزارز را با قیمت رقابتی از شرکت شبکه دیده‌بان دریافت کنید ، ضمن اینکه شرکت شبکه دیده‌بان **توجه به نیازهای مشتریان در جهت پاسخگویی مؤثر به نیازها و رفع آنها در کوتاهترین زمان، جلب رضایت و خشنودی ایشان** را سرلوحه کار خود قرار داده و با کارشناسان مجرب در زمینه پشتیبانی و خدمات پس از فروش، سعی در ارائه بهترین سرویس به مشتریان خود را دارد.

جهت اطلاع از قیمت انواع تجهیزات ماینینگ و ریگ آماده جهت استخراج رمزارز با شبکه دیده‌بان تماس بگیرید : 20 21 9100 – 021

مراحل ثبت سفارش تعمیر تجهیزات شبکه :
 • تماس با دفتر و ارسال تجهیزات به دفتر شبکه دیده بان
 • بررسی مشکلات تجهیزات شبکه و اعلام هزینه به شما
 • در صورت تایید شما ، تعمیر انجام می شود.
 • ارسال تجهیزات در اسرع وقت
نکات مهم پروسه تعمیرات تجهیزات شبکه :
 1. مشکل و ایرادات احتمالی دستگاه را در برگه‌ای نوشته و همراه دستگاه به دفتر شبکه دیده‌بان ارسال فرمایید.
 2. نام و شماره تلفن مسئول پیگیری تجهیزات را حتما درج بفرمایید.
 3. به دلیل زیاد بودن تعداد کالاهای تعمیری ، حتما پیگیر کالای خود باشید.

شبکه دیده بان وارد کننده و ارائه کننده انواع تجهیزات شبکه برند های معروف است. از جمله خدمات مجموعه حرفه ای شبکه دیده بان :

 • 48 ساعت مهلت تست
 • یک سال گارانتی
 • ارسال در اسرع وقت به تمام نقاط ایران
 • مشاوره رایگان قبل از خرید محصول
 • امکان کانفیگ و راه اندازی بعد از خرید محصول
 • تعمیر تجهیزات شبکه

جهت سفارش یا مشاوره با کارشناسان فروش با شماره های زیر تماس بگیرید :

02191002120

09128005038

سایت های شبکه دیده بان :
استخراج رمزارز با هارد دیسک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *