ویدئو تجهیزات شبکه

تفاوت هاب و سوییچ و روتر

تفاوت هاب و سوییچ و روتر

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

تفاوت هاب و سوییچ و روتر

در این مقاله ما قصد داریم تفاوت هاب و سوییچ و روتر را بررسی کنیم و با قابلیت‌های هر یک آشنا شویم. در ظاهر هر سه دستگاه شبیه هم هستند ، اما در نحوه عملکرد متفاوت هستند، برای آشنایی با این سه دستگاه تا پایان همراه شبکه دیده بان باشید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

هاب :

هاب دستگاه‌های موجود در شبکه‌ی شما را به یکدیگر متصل می‌کند و یک شبکه‌ی داخلی ایجائ می‌کند.

این دستگاه دارای چندین پورت است که از طریق آن‌ها اتصال اترنت را در شبکه برقرار می‌کند. توجه داشته باشید هاب هوشمند نیست چون هیچ داده‌ای را فیلتر نمی‌کند و در مورد محل ارسال داده‌ها اطلاعاتی ندارد.

در واقع هاب فقط نقش برقرارکننده‌ی اتصال بین دستگاه‌های موجود در شبکه را دارد.

وقتی یک بسته‌ی اطلاعاتی از کامپیوتر مبدأ به سمت کامپیوتر مقصد ارسال می‌شود، آن بسته‌ی داده به یکی از پورت‌های هاب وارد می‌شود و در همه‌ی پورت‌های دیگر هاب کپی می‌شود. در نتیجه هر کامپیوتری که به هاب متصل باشد آن بسته‌ی داده را دریافت می‌کند و می‌تواند آن را ببیند. حتی اگر بسته‌ی داده برای آن کامپیوترها ارسال نشده باشد.

در این صورت علاوه بر نگرانی‌های امنیتی ، ترافیک غیرضروری در شبکه ایجاد می‌شود که همین امر پهنای باند را هدر می‌دهد.[/vc_column_text][vc_single_image image=”12278″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_btn title=”حتما بخوانید >> سوئیچ‌های جدید میکروتیک با ویژگی‌های باورنکردنی” style=”gradient-custom” gradient_custom_color_1=”#022dcc” gradient_custom_color_2=”#5adb1e” align=”center” css_animation=”bounceIn” link=”url:%2F%D8%B3%D9%88%D8%A6%DB%8C%DA%86%25e2%2580%258c%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%85%DB%8C%DA%A9%D8%B1%D9%88%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D8%A8%D8%A7-%D9%88%DB%8C%DA%98%DA%AF%DB%8C%25e2%2580%258c%D9%87%D8%A7|||”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

سوییچ :

سوییچ بسیار شبیه هاب است و دارای چندین پورت است که از طریق آن‌ها اتصال اترنت را در شبکه برقرار می‌کند.

اما بر خلاف هاب ، سوییچ هوشمند است چون می‌تواند آدرس‌های فیزیکی دستگاه‌های متصل که MAC Address نام دارند را در حافظه خود (درون جدول MAC address خود) ذخیره کند.

در این صورت هنگامیکه یک بسته‌ی داده از کامپیوتر مبدأ به سمت کامپیوتر مقصد ارسال می‌شود ، به یک پورت سوییچ ارسال می‌شود و سوییچ آن بسته‌ی داده بر اساس جدول MAC address ، فقط در پورت کامپیوتر مقصد کپی می‌کند و برای آن می‌فرستد. برخلاف هاب که بسته‌ی داده را در همه‌ی پورت‌های خود کپی و برای همه کامپیوترها ارسال می‌کرد.

این تفاوت عمده بین هاب و سوییچ است.

بنابراین نتیجه می‌گیریم سوییچ به مراتب بهتر ازهاب عمل می‌کند، چون باعث کاهش هر گونه ترافیک غیرضروری در شبکه می‌شود.[/vc_column_text][vc_single_image image=”12279″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

برای تبادل داده بین شبکه‌ی داخلی و شبکه‌های دیگر مانند اینترنت باید از چه وسیله‌ای استفاده کنیم؟

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

روتر :

همانطور که گفتیم دستگاه‌ها و کامپیوترها در شبکه‌ی خود با استفاده از هاب یا سوییچ به هم متصل می‌شوند و باهم ارتباط برقرار می‌کنند. اما برای ارتباط با شبکه‌ی دیگر در بستر اینترنت باید از یک روتر استفاده کنند.

در واقع روتر همان دستگاهی است که برای تبادل داده‌ها از شبکه‌ی داخلی به شبکه‌ی دیگر مانند اینترنت استفاده می‌شود. روتر داده‌ها را از یک شبکه به شبکه‌ی دیگر بر اساس آدرس‌های IP ارسال می‌‌کند.

روتر در شبکه‌ی شما پیکربندی می‌شود. هنگامیکه یک بسته‌ی داده به سوییچ یا هاب موجود در شبکه‌ی شما ارسال می‌شود ، سوییچ یا هاب آن را به روتر می‌فرستند. روتر آدرس IP آن را بررسی می‌کند و با توجه به آدرس IP مسیر مناسبی برای بسته‌ی داده پیدا می‌کند تا بسته‌ی داده را به مقصد مورد نظر ارسال کند.

اگر روتر تشخیص دهد بسته برای شبکه‌ی خودش در نظر گرفته شده است ، آن را دریافت می‌کند ، اما اگر تشخیص دهد بسته برای شبکه‌ی دیگری ارسال شده است ، آن را برای همان شبکه ارسال می‌کند.

روتر اساساً یک Gatway شبکه است.

برای درک بهتر تفاوت هاب و سوییچ و روتر می‌توانید فیلم این مقاله را تماشا کنید.[/vc_column_text][vc_single_image image=”12280″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_btn title=”از دست ندهید >> میکروتیک از رادیوآنتن جدید خود رونمایی کرد” style=”gradient-custom” gradient_custom_color_1=”#31e06b” gradient_custom_color_2=”#1d1ac9″ align=”center” css_animation=”bounceIn” link=”url:%2F%D9%85%DB%8C%DA%A9%D8%B1%D9%88%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%A2%D9%86%D8%AA%D9%86-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D9%88%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C|||”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

جمع‌بندی

به عنوان جمع‌بندی تفاوت هاب و سوییچ و روتر یک تعریف کوتاه از هر دستگاه داریم.

هاب فقط تشخیص می‌دهد که دستگاه از نظر فیزیکی به آن متصل است

سوییچ می‌تواند دستگاه‌های خاصی که به آن متصل هستند ، شناسایی کند چون MAC address آنها را در خود ذخیره می‌کند . از هاب و سوییچ برای تبادل داده در شبکه‌های داخلی استفاده می‌شود، به عنوان مثال در شبکه‌ی خانگی یا دفاتر کاری.

از سوییچ و هاب برای تبادل داده در بستر اینترنت نمی‌توان استفاده کرد . زیرا برای تبادل یا مسیریابی داده‌های خارج از شبکه‌ی خودشان به شبکه‌ی دیگر ، باید توانایی خواندن آدرس‌های IP را داشته باشند که هاب و سوییچ این توانایی را ندارند.

از روتر برای تبادل داده‌ها در شبکه‌ی دیگر می‌توان استفاده کرد زیرا روتر توانایی خواندن آدرس‌های IP را دارد.

در نتیجه از هاب و سوییچ برای ایجاد شبکه و از روتر برای اتصال شبکه‌ها استفاده می‌شود.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

در ادامه چند روتر و سوییچ از برند میکروتیک را به شما معرفی خواهیم کرد و با قابلت‌های هر یک آشنا می‌شویم.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”روتر اکسس پوینت hAP lite” color=”green” style=”shadow” border_width=”3″][vc_column_text]روتر اکسس پوینت hAP lite بسته‌های اطلاعاتی را دریافت و آنرا در محیط به صورت اتصال بی‌سیم یا باسیم ارسال و پخش می‌کند.

در واقع شبکه‌های کامپیوتری توسط سوئیچ‌ها به یکدیگر متصل می‌شوند و شبکه محلی را تشکیل می‌دهند. از آنجا که شبکه‌های محلی توسط  IPهای متفاوت نمی‌توانند به طور مستقیم با یکدیگر ارتباط داشته باشند از  طریق روترها با یکدیگر اتصال برقرار می‌کنند.(مودم هایی که در منازل استفاده می‌شوند ، مودم روتر هستند. اما در شرکتها و سازمان‌ها از روتر و مودم به صورت جداگانه استفاده می‌شود.)

قابلیت‌های ویژه‌ی روتر اکسس پوینت hAP lite :

 • این روتر در فرکانس 2.4 گیگاهرتز با سرعت 300Mbit/s و استاندارد 802.11b/g/n فعال است.
 • قدرت گیرندگی آنتن این دستگاه در فرکانس 2.4 گیگاهرتز برابر 1.5dBi می‌باشد.
 • این روتر وایرلس دارای 4 پورت اترنت 10/100 است.
 • این روتر دارای سیستم عامل قدرتمند RouterOS با لایسنس 4 می‌باشد.
 • این روتر اکسس‌پوینت دارای CPU تک هسته‌ای با سرعت 650 مگاهرتز می‌باشد.
 • این دستگاه دارای حافظه RAM  با ظرفیت 32 مگابایت است.
 • حافظه ذخیره‌سازی در این دستگاه از نوع FLASH با ظرفیت 16 مگابایت می‌باشد.

[/vc_column_text][vc_btn title=”مشاهده و خرید روتر وایرلس hAP lite” style=”gradient-custom” gradient_custom_color_1=”#e26834″ align=”center” css_animation=”bounceIn” link=”url:%2Fproduct%2F%D8%B1%D9%88%D8%AA%D8%B1-%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D9%84%D8%B3-hap-lite|||”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”روتر وایرلس RB951Ui-2HnD” color=”green” style=”shadow” border_width=”3″][vc_column_text]روتر وایرلس RB951Ui-2HnD از برند میکروتیک برای مراکز اداری ، شبکه‌های خانگی و دفاتر کوچک (SOHO) مناسب است. پورت پنجم این روتر وایرلس قابلیت PoE دارد و می تواند یک دستگاه دیگر را روشن کند.

روتر وایرلس دارای یک آنتن داخلی امنی (Omni) با توان گیرندگی آنتن 2.5 dBi و ساختار Dual Band  (دوقطبی) است. همانطور که در ویژگی های این محصول میکروتیک یاد شده ، سطح دسترسی (لایسنس) آن 4 است. از این رو به عنوان یک اکسس پوینت هم می توانید استفاده کنید. محیط تحت پوشش این اکسس پوینت 200 متر (محدوده داخلی) می باشد.

قابلیت‌های ویژه‌ی روتر وایرلس RB951Ui-2HnD :

 • این روتر در فرکانس 2.4 گیگاهرتز با سرعت 300Mbit/s و استاندارد 802.11b/g/n فعال است.
 • قدرت گیرندگی آنتن این دستگاه در فرکانس 2.4 گیگاهرتز برابر 2.5dBi می‌باشد.
 • این روتر وایرلس دارای 5 پورت اترنت 10/100 است.
 • این روتر دارای سیستم عامل قدرتمند RouterOS با لایسنس 4 می‌باشد.
 • این روتر اکسس‌پوینت دارای CPU تک هسته‌ای با سرعت 600 مگاهرتز می‌باشد.
 • این دستگاه دارای حافظه RAM  با ظرفیت 128 مگابایت است.
 • حافظه ذخیره‌سازی در این دستگاه از نوع NAND با ظرفیت 128 مگابایت می‌باشد.
 • این دستگاه دارای قابلیت PoE است که می‌تواند برق دستگاهی که به آن متصل است را تأمین کند.

[/vc_column_text][vc_btn title=”روتر وایرلس RB951Ui-2HnD” style=”gradient-custom” gradient_custom_color_1=”#33b8e0″ gradient_custom_color_2=”#771cd8″ align=”center” css_animation=”bounceIn” link=”url:%2Fproduct%2F%D8%B1%D9%88%D8%AA%D8%B1-%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D9%84%D8%B3-rb951ui-2hnd|||”][vc_message icon_fontawesome=”fas fa-edit”]از دست ندهید : 

اکسس پوینت های wAP , mAP , cAP و hAP میکروتیک

[/vc_message][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”روتر RB2011UiAS-RM” color=”green” style=”shadow” border_width=”3″][vc_column_text]روتر RB2011UiAS-RM از برند میکروتیک است. این روتر تمام ویژگی‌های روترهای 2011 را دارد. RB2011UiAS-RM یکی از ارزان‌ترین و کاملترین روترهای میکروتیک می‌باشد. RB2011UiAS-RM برای فضاهای داخلی طراحی شده است.

همانطور که از نام روتر مشخص است (RM) روتر قابل نصب در رک می باشد.

قابلیت‌های ویژه‌ی روتر RB2011UiAS-RM :

 • این روتر وایرلس دارای 5 پورت گیگ اترنت 10/100/1000 و 5 پورت اترنت 10/100 است.
 • این دستگاه شامل یک پورت SFP برای اتصال فیبرنوری با سرعت 1.25G می‌باشد.
 • این روتر دارای سیستم عامل قدرتمند RouterOS با لایسنس 5 می‌باشد.
 • این روتر اکسس‌پوینت دارای CPU تک هسته‌ای با سرعت 600 مگاهرتز می‌باشد.
 • این دستگاه دارای حافظه RAM  با ظرفیت 128 مگابایت است.
 • حافظه ذخیره‌سازی در این دستگاه از نوع NAND با ظرفیت 128 مگابایت می‌باشد.
 • این دستگاه دارای قابلیت PoE است که می‌تواند برق دستگاهی که به آن متصل است را تأمین کند.

[/vc_column_text][vc_btn title=”روتر RB2011UiAS-RM” style=”gradient-custom” gradient_custom_color_1=”#01c1c1″ gradient_custom_color_2=”#d11bbe” align=”center” css_animation=”bounceIn” link=”url:%2Fproduct%2F%D8%B1%D9%88%D8%AA%D8%B1-rb2011uias-rm|||”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”روتر RB3011UiAS-RM” color=”green” style=”shadow” border_width=”3″][vc_column_text]روتر RB3011UiAS-RM از برند میکروتیک ، دارای معماری جدید ARM برای پردازنده می‌باشد . این معماری عملکرد پردازنده را افزایش می‌دهد.این روتر دارای دو هسته به مدل IPQ-8064 و معماری جدید ARM 32bit است. هر کدام از پردازنده‌ها 1.4 گیگاهرتز سرعت دارند. توسط پورت 10 این دستگاه می توانید یک دستگاه دیگر را روشن نمایید. البته توسط پورت یک همین دستگاه می‌توانید ، روتر RB3011UiAS-RM را روشن کنید.

قابلیت‌های ویژه‌ی روتر RB3011UiAS-RM :

 • این روتر وایرلس دارای 10 پورت گیگ اترنت 10/100/1000 است.
 • این دستگاه شامل یک پورت SFP برای اتصال فیبرنوری با سرعت 1.25G می‌باشد.
 • این روتر دارای سیستم عامل قدرتمند RouterOS با لایسنس 5 می‌باشد.
 • این روتر اکسس‌پوینت دارای CPU قدرتمند دو هسته‌ای با سرعت 1.4 گیگاهرتز برای هر هسته می‌باشد.
 • این دستگاه دارای حافظه RAM  با ظرفیت 1 گیگابایت است.
 • حافظه ذخیره‌سازی در این دستگاه از نوع NAND با ظرفیت 128 مگابایت می‌باشد.
 • این دستگاه دارای قابلیت PoE است که می‌تواند برق دستگاهی که به آن متصل است را تأمین کند.

[/vc_column_text][vc_btn title=”روتر RB3011UiAS-RM” style=”gradient-custom” gradient_custom_color_1=”#29b545″ gradient_custom_color_2=”#1c37ce” align=”center” css_animation=”bounceIn” link=”url:%2Fproduct%2F%D8%B1%D9%88%D8%AA%D8%B1-rb3011uias-rm|||”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”روتر RB1100AHx4″ color=”green” style=”shadow” border_width=”3″][vc_column_text]این روتر قدرتمند دارای 4 پردازنده از مدل AL21400 که هر کدام با سرعت 1.4GHz کار می‌کنند. معماری این پردازنده ها ARM 32 bit می باشد. روتر RB1100X4 از سیستم عامل معروف میکروتیک RouterOS  در سطح دسترسی 6  پشتیبانی می کند. حافظه رم دستگاه 1 GB و حافظه داخلی آن 128 MB است.

دستگاه از مقاومت عالی برخوردار است و در دمای 40 – تا 70 درجه سانتی گراد به خوبی کار می کند. حداکثر توان ورودی دستگاه 20 تا 57 ولت و میزان مصرفی آن 20 وات است. روتر 13 پورت 10/100/1000 اترنت نیز دارد .

قابلیت‌های ویژه‌ی روتر RB1100AHx4 :

 • این روتر وایرلس دارای 13 پورت گیگ اترنت 10/100/1000 است.
 • این روتر دارای سیستم عامل قدرتمند RouterOS با لایسنس 6 می‌باشد.
 • این روتر اکسس‌پوینت دارای CPU قدرتمند چهار هسته‌ای با سرعت 1.4 گیگاهرتز برای هر هسته می‌باشد.
 • این دستگاه دارای حافظه RAM  با ظرفیت 1 گیگابایت است.
 • حافظه ذخیره‌سازی در این دستگاه از نوع NAND با ظرفیت 128 مگابایت می‌باشد.
 • این دستگاه دارای قابلیت PoE است که می‌تواند برق دستگاهی که به آن متصل است را تأمین کند.

[/vc_column_text][vc_btn title=”مشاهده و خرید روتر RB1100AHx4″ style=”gradient-custom” gradient_custom_color_1=”#30c8d3″ gradient_custom_color_2=”#0a871f” align=”center” css_animation=”bounceIn” link=”url:%2Fproduct%2F%D8%B1%D9%88%D8%AA%D8%B1-rb1100ahx4|||”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”سوییچ CRS326-24G-2S+RM” color=”green” style=”shadow” border_width=”3″][vc_column_text]سوییچ CRS326-24G-2S+RM از روتر سوییچ‌های قدرتمند برند میکروتیک (Mikrotik) یک Cloud Smart Switch است که دارای دو سیستم عامل RouterOS و SwitchOS می‌باشد و سبب شده این دستگاه علاوه بر سوئیچ قابلیت روتر را هم داشته باشد. این محصول قابلیت بوت دوگانه یا Dual Boot دارد که مطابق نیاز خود ، می‌توانید سیستم عامل مورد نظرتان را انتخاب کنید.

اگر تمایل دارید که سیستم عامل خاص به همراه ویژگی‌های حرفه‌ای داشته باشید با SWOS بوت شوید، در غیر اینصورت اگر با Winbox راحت هستید و دوست دارید از مسیریابی و دیگر خصوصیات لایه سوم استفاده کنید ، با RouterOS بوت شوید .

از آنجا که شبکه‌های محلی توسط  IPهای متفاوت نمی‌توانند به طور مستقیم با یکدیگر ارتباط داشته باشند از  طریق روترها با یکدیگر اتصال برقرار می‌کنند.(مودم هایی که در منازل استفاده می‌شوند ، مودم روتر هستند. اما در شرکتها و سازمان‌ها از روتر و مودم به صورت جداگانه استفاده می‌شود.) بنابراین با استفاده از دستگاه CRS326-24G-2S+RM دیگر نیازی به روتر و تجهیزات اضافی نداریم کافیست پورت‌های آن را از حالت سوییچ خارج کنید و عمل روتینگ را بر روی آن انجام دهید.

قابلیت‌های ویژه‌ی سوییچ CRS326-24G-2S+RM :

 • سوییچ روتر CRS326-24G-2S+RM میکروتیک دارای دو سیستم عامل RouterOS و SwitchOS می‌باشد.
 • سوییچ CRS326-24G-2S+RM میکروتیک دارای 24 پورت گیگابیت اترنت 10/100/1000 است.
 • CRS326-24G-2S+RM دارای 2 پورت +SFP برای اتصالات فیبرنوری 1.25G و 10G می‌باشد.
 • ابعاد این سوییچ 443x 144 x 44 میلی‌متر است.
 • نوع حافظه ذخیره‌سازی در این سوییچ روتر FLASH و ظرفیت ذخیره‌سازی برابر 16MB می‌باشد.
 • سوییچ CRS326-24G-2S+RM دارای 2 ورودی DC است. (DC jack,  PoE-IN)
 • CRS326-24G-2S+RM دارای یک FAN از نوع Passive می‌باشد.
 • این محصول دارای پورت سریال RJ45 می‌باشد.

[/vc_column_text][vc_btn title=”اطلاع از قیمت و خرید سوییچ CRS326-24G-2S+RM” style=”gradient-custom” gradient_custom_color_1=”#ce2dae” gradient_custom_color_2=”#321dd1″ align=”center” css_animation=”bounceIn”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”سوییچ CRS106-1C-5S” color=”green” style=”shadow” border_width=”3″][vc_column_text]

سوییچ CRS328-24P-4S+RM از سوئیچ‌ روترهای کمپانی میکروتیک (Mikrotik) هستند. در واقع شبکه‌های کامپیوتری توسط سوئیچ‌ها به یکدیگر متصل می‌شوند و شبکه محلی را تشکیل می‌دهند. CRS328-24P-4S+RMدر دسته Cloud Smart Switch میکروتیک هستند،

CRS328-24P-4S+RM دارای دو سیستم عامل RouterOS و SwitchOS می‌باشند که سبب شده این دستگاه‌ها علاوه بر سوئیچ قابلیت روتر را هم داشته باشند.

از آنجا که شبکه‌های محلی توسط  IPهای متفاوت نمی‌توانند به طور مستقیم با یکدیگر ارتباط داشته باشند از  طریق روترها با یکدیگر اتصال برقرار می‌کنند.(مودم هایی که در منازل استفاده می‌شوند ، مودم روتر هستند. اما در شرکتها و سازمان‌ها از روتر و مودم به صورت جداگانه استفاده می‌شود.) بنابراین با استفاده از دستگاه CRS328-24P-4S+RM  دیگر نیازی به روتر و تجهیزات اضافی نداریم.

قابلیت‌های ویژه‌ی سوییچ CRS326-24G-2S+RM :

 • سوییچ روتر CRS328-24P-4S+RM میکروتیک دارای دو سیستم عامل RouterOS و SwitchOS می‌باشد.
 • سوییچ CRS328-24P-4S+RM میکروتیک دارای 24 پورت گیگابیت اترنت 10/100/1000 است.
 • CRS328-24P-4S+RM دارای 4 پورت +SFP برای اتصالات فیبرنوری 1.25G و 10G می‌باشد.
 • ابعاد این سوییچ 443x 300 x 44 میلی‌متر است.
 • نوع حافظه ذخیره‌سازی در این سوییچ روتر FLASH و ظرفیت ذخیره‌سازی برابر 16MB می‌باشد.
 • سوییچ CRS328-24P-4S+RM دارای 1 ورودی AC است.
 • CRS328-24P-4S+RM دارای دو FAN می‌باشد.
 • این محصول دارای پورت سریال RJ45 می‌باشد.

[/vc_column_text][vc_btn title=”برای مشاهده و خرید سوییچ CRS328-24P-4S+RM کلیک کنید” style=”gradient-custom” gradient_custom_color_1=”#02d18c” gradient_custom_color_2=”#2a08a5″ align=”center” css_animation=”bounceIn” link=”url:%2Fproduct%2F%D8%B3%D9%88%DB%8C%DB%8C%DA%86-crs328-24p-4srm|||”][kapee_products_grid_carousel data_source=”products” limit=”10″ show_view_more_button=”1″ rows=”1″ rs_extra_large=”4″ rs_large=”4″ rs_medium=”3″ rs_small=”2″ rs_extra_small=”2″ categories=”138″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”pink” style=”shadow” border_width=”3″][vc_column_text]

قیمت رقابتی:

شما می‌توانید انواع تجهیزات شبکه و سایر تجهیزات شبکه را با قیمت رقابتی از شرکت شبکه دیده‌بان تهیه کنید ، ضمن اینکه شرکت شبکه دیده‌بان **توجه به نیازهای مشتریان در جهت پاسخگویی مؤثر به نیازها و رفع آنها در کوتاهترین زمان، جلب رضایت و خشنودی ایشان** را سرلوحه کار خود قرار داده و با  کارشناسان مجرب در زمینه پشتیبانی و خدمات پس از فروش، سعی در ارائه بهترین سرویس به مشتریان خود را دارد.[/vc_column_text][vc_column_text]جهت اطلاع از قیمت انواع تجهیزات شبکه در برندهای مختلف با شبکه دیده‌بان تماس بگیرید : 20 21 9100 – 021

مراحل ثبت سفارش تعمیر تجهیزات شبکه :
 • تماس با دفتر و ارسال تجهیزات به دفتر شبکه دیده بان
 • بررسی مشکلات تجهیزات شبکه و اعلام هزینه به شما
 • در صورت تایید شما ، تعمیر انجام می شود.
 • ارسال تجهیزات در اسرع وقت
نکات مهم پروسه تعمیرات تجهیزات شبکه :
 1. مشکل و ایرادات احتمالی دستگاه را در برگه‌ای نوشته و همراه دستگاه به دفتر شبکه دیده‌بان ارسال فرمایید.
 2. نام و شماره تلفن مسئول پیگیری تجهیزات را حتما درج بفرمایید.
 3. به دلیل زیاد بودن تعداد کالاهای تعمیری ، حتما پیگیر کالای خود باشید.

شبکه دیده بان وارد کننده و ارائه کننده انواع تجهیزات شبکه برند های معروف است. از جمله خدمات مجموعه حرفه ای شبکه دیده بان :

 • 48 ساعت مهلت تست
 • یک سال گارانتی
 • ارسال در اسرع وقت به تمام نقاط ایران
 • مشاوره رایگان قبل از خرید محصول
 • امکان کانفیگ و راه اندازی بعد از خرید محصول
 • تعمیر تجهیزات شبکه

جهت سفارش یا مشاوره با کارشناسان فروش با شماره های زیر تماس بگیرید :

02191002120

09128005038

سایت های شبکه دیده بان :
تفاوت هاب و سوییچ و روتر

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][kapee_blog blog_style=”blog-grid” blog_thumbnail=”1″ blog_title=”1″ blog_excerpt_length=”30″ categories=”303″][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *