تعمیر تجهیزات شبکه, مقالات, میکروتیک, ویدئو تجهیزات شبکه

فیلم سه عامل خرابی رادیوها

فیلم سه عامل خرابی رادیوها

فیلم سه عامل خرابی رادیوها

شبکه کار هستی؟ تازه کاری یا حرفه‌ای؟ حتما فیلم سه عامل خرابی رادیوها را ببین! حتی اگر حرفه‌ای هم باشی در این فیلم به نکاتی اشاره کردیم که حتما به دردت می‌خوره. پس تماشا این فیلم رو از دست نده!

دوستان حتما می‌دونید که شرکت شبکه دیده‌بان وارد کننده و ارائه کننده انواع تجهیزات شبکه به خصوص رادیوهای میکروتیک است. از این رو سالهاست که با انواع رادیوهای میکروتیک آشنا هستیم. علاوه بر فروش تجهیزات شبکه ، تعمیر تخصصی انواع تجهیزات شبکه رو هم انجام می‌دهیم.

از دست ندهید:

فیلم سه عامل خرابی رادیوها

سه عامل خرابی رادیوها

همانطور که در فیلم توضیح داده شد ، مهمترین عوامل خرابی رادیوها ، سه نکته زیر است:

  • گرما بیش از حد
  • آب خوردگی رادیو
  • نداشتن کابل ارت

گرما بیش از حد :

در فیلم سه عامل خرابی رادیوها ، اشاره می‌شود که گرما بیش از حد ، یکی از مهمترین علل خرابی رادیوهای Outdoor است. درسته که بدنه رادیوها بسیار مقاوم ساخته شده. ولی با این حال در مناطقی که گرمای زیادی دارند، امکان خرابی رادیوها بیشتر است.

تنها کاری که می‌توان برای رادیو‌ها انجام داد ، نصب یک سایبان است. سایبان‌ها از تابش مستقیم خورشید به دستگاه جلوگیری می‌کنند. بنابراین باعث افزایش طول عمر رادیو می‌شوند.

آب خوردگی رادیو :

شاید براتون سوال پیش بیاد که مگه رادیوهای بیرونی (Outdoor) ضد آب نیستند؟ جواب این سوال بله است. بله درسته که رادیوها ضد آب هستند.  ولی نصب غیر اصولی یا نگهداری نادرست باعث نفوذ آب به داخل دستگاه می‌شود. مثلا پس از نصب غیر اصولی ، درب دستگاه باز می‌ماند و ممکن است در فصل پاییز و زمستان آب وارد رادیو شود. به شما دوستان عزیز ، توصیه می‌کنیم ، برای نصب رادیوها از افراد متخصص کمک بگیرید.

نداشتن کابل ارت :

یکی از مهمترین عواملی که در فیلم سه عامل خرابی رادیوها ذکر شده ، نداشتن کابل ارت برای رادیو است. کابل وظیفه تخلیه بار الکتریکی را دارد. البته تخلیه این بار فقط برای زمانیکه رعد و برق می زنه نیست! به طور کلی رادیوها به کابل ارت نیاز دارند. پس سهل انگاری نکنید و حتما کابل را وصل کنید.

سایر نکات نگهداری از رادیوها :

  • خیلی مراقب باشید که رادیو از دست شما نیافتد. ضربه خوردن یکی از بدترین عوامل خرابی رادیوها (به طور کلی تجهیزات شبکه) است.
  • لطفا در صورت خرابی دستگاه ، خودتون دست به پیچ گوشتی نشید! دوستانی که از تخصص کافی برخوردار نیستند ، باعث خرابی بیشتر دستگاه می‌شوند. تعمیر تجهیزات را به متخصصین این رشته بسپارید.

مراحل ثبت سفارش تعمیرات در شبکه دیده بان 

تماس با شبکه دیده‌بان

لطفا قبل از هر کاری ، با بخش تعمیرات شبکه دیده‌بان تماس بگیرید. مدل تجهیزات شبکه خود را بفرمایید . لطفا قبل از اینکه تجهیزات را ارسال کنید ، حتماً با بخش تعمیرات هماهنگ بفرمایید. ممکنه برخی از دستگاه‌ها قابل تعمیر نباشند.

تعیین زمان ارسال

پس از مشورت با بخش تعمیرات ، تجهیزات را به خوبی بسته بندی کنید. سپس تجهیزات را ارسال بفرمایید. از شما خواهش می‌کنیم ، تمامی مشکلاتی که در تجهیزات مشاهده کرده اید را در برگه‌ای یادداشت کنید. و برگه را به همراه تجهیزات ارسال بفرمایید. نکته مهم : شرکت شبکه دیده‌بان جمعه و ایام تعطیل رسمی ،  تعطیل می‌باشد.

برآورد هزینه تعمیرات

تمامی تجهیزات توسط کادر مجرب تعمیرات مورد بررسی قرار می‌گیرد. سپس برآورد هزینه می‌شود . هزینه برآورد شده ، به شما اعلام می‌گردد. در صورت تایید شما ، تعمیر انجام می‌شود.

بازارسال تجهیزات تعمیر شده

در آخر تجهیزات مسترد می‌شود.

دستورالعمل نگهداری تجهیزات تعمیر شده 

تا به اینجا به فیلم سه عامل خرابی رادیوها پرداختیم. خب حالا بعد تعمیر تجهیزاتمون ، باید چطوری از آنها نگهداری کنیم؟

دوستان عزیز ، تجهیزات تعمیر شده ، به نگهداری و توجه بیشتری نسبت به دستگاه نو و آکبند نیاز دارند. لطفا به دستورالعمل زیر توجه بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *