میکروتیک

مدرک بین المللی میکروتیک

مدرک بین المللی میکروتیک

مدرک بین المللی میکروتیک

آیا میدانستید کمپانی میکروتیک در سراسر دنیا مراکزی برای آموزش تجهیزات شبکه به صورت تخصصی دارد که در صورت گذراندن این دوره به دانش آموختگان مدرک بین المللی میکروتیک می‌دهد. ما در این مقاله قصد داریم لیست دوره های آموزشی میکروتیک رابه طور کامل به شما معرفی کنیم . اگر شما هم جزء علاقمندان به فراگیری این دوره ها هستید تا پایان همراه ما باشید.

به طور کلی دوره کامل آموزشی میکروتیک شامل 7 دوره است که هر کدام ازین دوره ها ویژگی‌های منحصر به فردی دارند.

این دوره ها به صورت ۲ الی ۴ روزه برگزار میشود و دانش‌آموزان این دوره هر کدام به صورت فردی، تمامی مطالب را با روتر شخصی تجربه و عملی کار می‌کنند. سرفصل و اسلاید کلاس‌ها توسط کمپانی میکروتیک در اختیار اساتید رسمی میکروتیک در دنیا قرار می‌گیرد. امتحانات به صورت رسمی برگزار میشود و در صورتی که دانش‌آموز به 60% سؤالات پاسخ درست دهد می‌تواند مدرک خود را در هر دوره دریافت کند.

دوره اول : MCTNA

دوره‌ی MCTNA مخفف عبارت Mikrotik Certified Network Association که به آن دوره مقدماتی نیز می‌گویند، اولین گام برای ورود به حوزه شبکه‌های میکروتیک است. این دوره پیش نیازی برای تمام دوره‌های بعدی به شمار می‌رود. افراد در این دوره با مفاهیم پایه‌ی شبکه از قبیل پروتکل IP، مدل TCP/IP، سیستم عامل RouterOS، سخت افزار Router Board، مسیریابی بی‌سیم (Wireless Routing)، مفهوم DNS، مفهوم DHCP، انواع Queue، تونل (Tunnel)، دیواره آتش (FireWall) و … را آشنا می‌شوند و پس از اتمام این دوره، قادر هستند شبکه را به طور کامل راه‌اندازی کنند.

به همین خاطر اکثر دانش‌آموختگان عادی از گذراندن دوره‌های بعدی صرف نظر می‌کنند.

دوره دوم : MTCRE

دوره‌ی MTCRE مخفف عبارت Mikrotik Certified Routing Engineer است و به این دوره مهندسی مسیریابی شبکه‌های میکروتیک نیز می‌گویند. در این دوره فراگیران با پیکربندی Routing Protocol های مختلف بر روی میکروتیک آشنا می‌شوند و بعد از اتمام دوره قادر خواهند بود از میکروتیک در شبکه‌های WAN گسترده استفاده کنند.

کاربران علاقمند حوزه شبکه در این دوره با مباحث روتینگ استاتیک و شبکه خصوصی مجازی و مباحث مربوط به OSPF و MME آشنا می‌شوند.

دوره سوم : MTCWE

دوره‌ی MTCWE مخفف عبارت Mikrotik Certified Wireless Engineer است که به این دوره مهندسی مسیریابی شبکه‌های بی‌سیم میکروتیک نیز می‌گویند. در این دوره دانش‌آموزان تمامی مطالب مرتبط به شبکه‌های بی‌سیم مانند PTP (همان Point to Point) , PTMP (همان Point-to-Multipoint) را می‌آموزند و در نهایت می‌توانند این شبکه‌ها را راه‌اندازی کنند.

دوره چهام : MTCTCE

دوره‌ی MTCTCE مخفف عبارت Mikrotik Certified Traffic Control Engineer است که به این دوره مهندسی کنترل ترافیک شبکه‌های میکروتیک نیز می‌گویند. در این دوره دانش‌آموزان با مفاهیم و تنظیمات مرتبط با پیکربندی کنترل پهنای باند، مدیریت ترافیک ، مسیر عبور پکت ها (Packet) ، دیواره آتش (Fire Wall) بر روی میکروتیک ، Packet Flow به صورت تخصصی آشنا می‌شوند و در نهایت می‌توانند انواع فیلترها و صف‌ها را راه‌اندازی کنند. مباحث QOS , Web Proxy نیز به صورت پیشرفته در این دوره گنجانده شده است.

دوره پنجم : MTCUME

دوره‌ی MTCUME مخفف عبارت Mikrotik Certified User Management Engineer است که به این دوره مهندسی مدیریت کاربران شبکه میکروتیک نیز می‌گویند. در این دوره دانش‌آموزان با مفاهیم مربوط به مدیریت کاربر (User Manag) و RADIUS Server و Hotspot و چگونگی راه‌اندازی آن آشنا می‌شوند. همچنین پروتکل های PPTP , L2TP , PPPOE, IPSec در این دوره مورد بحث قرار می‌گیرند و مفهوم Radius Server & Client نیز در این دوره گنجانده شده است.

دوره ششم : MTCINE

دوره‌ی MTCINE مخفف عبارت Mikrotik Certified Inter-Networking Engineer است که به این دوره مهندسی درون شبکه‌ای میکروتیک نیز می‌گویند. در این دوره دانش‌آموزان با مفاهیم مربوط به پروتکل ، MPLS ، VPLS و BGPبر روی میکروتیک به طور کامل آشنا می‌شوند که در نهایت این دوره کاربران قادر خواهند بود برای مراکز ISP،  Service Provider سرویس مورد نیاز را پیاده‌سازی کنند.

دوره هفتم : MTCIPv6E

دوره‌ی MTCIPv6E مخفف عبارت Mikrotik Certified IPv6 Engineer است که به این دوره مهندسی شبکه‌های مبتنی بر IPv6 میکروتیک نیز می‌گویند. در این دوره دانش‌آموزان با مفاهیم IP ورژن 6 به طور تخصصی و همچنین با سرویس‌هایی که با این پروتکل در میکروتیک کار می‌کنند آشنا می‌شوند.

چنانچه علاقمند به دریافت مدرک بین‌المللی میکروتیک هستید می‌بایست این 7 دوره را گذارنده و در آزمون نهایی نمره قابل قبول کسب کنید.

بدون واسطه خرید کنید شبکه دیده‌بان واردکننده و ارائه‌کننده مستقیم انواع تجهیزات شبکه اعم از رادیو وایرلس، مودم، روتر، سوئیچ، اکسس‌پوینت، دوربین مداربسته و دستگاه ضبط تصاویر، آنتن، پچ پنل ، ریگ ماینر، کارت شبکه، پاورلاین و … در برندهای مختلف می‌باشد.

قیمت رقابتی

شما می‌توانید انواع تجهیزات شبکه را با قیمت رقابتی از شرکت شبکه دیده‌بان تهیه کنید ، ضمن اینکه شرکت شبکه دیده‌بان **توجه به نیازهای مشتریان در جهت پاسخگویی مؤثر به نیازها و رفع آنها در کوتاهترین زمان، جلب رضایت و خشنودی ایشان** را سرلوحه کار خود قرار داده و با  کارشناسان مجرب در زمینه پشتیبانی و خدمات پس از فروش، سعی در ارائه بهترین سرویس به مشتریان خود را دارد.

خدمات شبکه دیده‌بان

سایت های شبکه دیده بان :

مقاله : مدرک بین المللی میکروتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *