اخبار IT

مشکلات رایج ویندوز ۱۱

مشکلات رایج ویندوز 11

مشکلات رایج ویندوز 11

آیا بین نصب ویندوز 10 و ویندوز 11 موندی؟ کدومش برای سیستم یا کار کردن بهتر و آسان‌تر است؟ هنوزم با این سوالات درگیری؟! یا که هنوزم با تغییر کاملا جدید طراحی ویندوز 11 مشکل داری؟ به نوار ابزار،منوی زمینه، فایل وحتی موتور جستجوگر، ویندوز 11 عادت نکردی! بیا تو شبکه دیده‌بان تا مشکلات رایج ویندوز 11 برات حل کنیم اینطوری دیگه کار با ویندوز 11 براتون آسون بشه.

ما تو این مقاله به 8 مشکل رایج و عمومی را بررسی کردیم. این موارد تقریبا بیشتر کاربران را اذیت یا برایشان به نحویی باعث سردرگمی شده است. و سپس به حل آن‌ها پرداختیم. جالب اینجاست که نمی‌توان به آن کاربرانی که ویندوز 10 را به ویندوز 11 ترجیح می‌دهند. خرده گرفت، چون آنها مدت زمان طولانی را با یک نوع روش برای دسترسی به خواسته و هدفشان در سیستم دنبال می‌کردند. ولی اکنون باید آن شیوه را نه تنها کاملا از ذهن خود پاک کنند، بلکه شیوه جدید را جاگزین آن بنمایند. که به مراتب بسیار مسیری راحت و آسان است، به شرطی که آدمی به شیوه قدیمی خو نگرفته باشد و با تکنولوژی روز پیش برود.

مشکلات رایج ویندوز 11

1. خلاصه از ویندوز 11

2. منوی Start را به سمت چپ منتقل کنید

3. به منوی زمینه قدیمی برگردید

4. MS Edge را از باز کردن پیوندها متوقف کنید.

5. صفحه قفل را بردارید

6. زمان همگام سازی نمی‌شود

7. موارد برجسته را در جستجوی ویندوز غیرفعال کنید

8. پیام «نیازهای سیستم برآورده نشد» را حذف کنید

9. غیرفعال کردن تبلیغات در ویندوز 11

     9.1. غیرفعال کردن تبلیغات در صفحه قفل

      9.2. تبلیغات را در تنظیمات غیرفعال کنید

     9.3. تبلیغات نمایش داده شده به عنوان اعلان را غیرفعال کنید.

     9.4. غیرفعال کردن تبلیغات در فایل اکسپلور

10. امتیاز: از Troubleshooters استفاده کنید.

11. افکار پایانی

12. خدمات شبکه دیده‌بان

1. خلاصه از ویندوز 11

ویندوز 11، آخرین نسخه اصلی سیستم عامل ویندوز NT مایکروسافت است. که در 5 اکتبر 2021 منتشر شد. این نسخه جایگزین ویندوز 10 شد. و دسترسی آن به صورت رایگان در هر دستگاه ویندوز 10 است، شرایط جدید برای ویندوز 11 را برآورده می‌کند.

ویندوز 11، یک تغییر طراحی کاملا جدید با بسیاری از ویژگی‌های جدید نسبت به ورژن‌های قبلی خود دارد. که البته و متاسفانه این مزیت، دلیلی بر اشکالات جدید و مخالفت کاربران در مورد تغییرات نیز می‌باشد.

اگر نظر شخصی خودم را میخواهید. باید بگویم، که من شخصاً ویندوز 11 را بهتر از نسخه‌های قبلی می‌دانم زیرا ساده‌تر است. مانند ویندوز 7، در عین حال کاربردی‌تر از ویندوز 10 می‌باشد. اگر چه می‌دانم که از برخی تغییرات خوشتان نمی‌آید. چون همانطور که در بالا اشاره شده، برخی از ویژگی‌های اصلی مانند نوار ابزار، منوی زمینه، فایل، موتور جستجو گر و غیره را کاملاً تغییر داده است. و به گونه‌ای گرافیکی‌تر طراحی شده است.

خبر خوب😜:

بسیاری از تغییرات را می‌توان برگرداند و ویژگی‌ها یا همان طراحی‌هایی جدید را غیرفعال کرد. شما فقط باید کمی با ویندوز 11 آشنا باشید و با تنظیمات یا حتی شاید رجیستری ویندوز 11 عملیات‌هایی را انجام دهید.

مجموعه شبکه دیده‌بان برای کمک به شما، فهرستی از مشکلات رایج ویندوز 11 که کاربران از آنها گله‌مند یا شاکی هستند، را آوردیم. و همچنان نحوه رفع آنها را برای شما شرح می‌دهیم.

در ادامه با ما همراه باشید.

2. منوی Start را به سمت چپ منتقل کنید

اولین تغییری که در ویندوز 11 مشاهده می‌کنید، این است که منوی استارت و آیکون‌ها همه در وسط جابجا شده‌اند. این یک تغییر قابل توجه است، زیرا تقریباً تمام نسخه‌های ویندوز آنها را در سمت چپ داشتند. اگر بخواهید آنها را به سمت چپ برگردانید قابل درک و قابل و قبول است.

خوشبختانه، نوار ابزار ویندوز 11 بسیار قابل تنظیم است، بنابراین می‌توانید منوی Start را با چند کلیک به سمت چپ بازگردانید. در اینجا چگونه است:

  • روی فضای خالی نوار وظیفه کلیک راست کرده و تنظیمات نوار وظیفه را انتخاب کنید.
 1. در اینجا بر روی گزینه Taskbar Behaviors کلیک کرده، و در ادامه
 2. در کنار گزینه Taskbar alignment گزینه سمت چپ را انتخاب کنید.

3. به منوی زمینه قدیمی برگردید

در ویندوز 11، مایکروسافت منوی زمینه را به چند گزینه رایج و عمومی مانند باز کردن، کپی کردن، یا خصوصیات و غیره ساده کرده است. برای مشاهده تمام گزینه‌های موجود در نسخه‌های قبلی ویندوز فقط کافیست روی دکمه ، Show more options کلیک کنید.

برای اکثر کاربران قدرتمند، این یک تغییر غیر ضروری است که فقط یک کلیک اضافی برای انجام کارهای معمولی اضافه می‌کند. اگر این تغییر را دوست ندارید، می‌توانید منوی زمینه کلاسیک را با یک هک رجیستری که در زیر نشان می‌دهم، برگردانید.

توجه🤔: قبل از انجام هر گونه تغییر، مطمئن شوید که از رجیستری نسخه پشتیبان تهیه کرده‌اید، زیرا هر تغییر نادرستی می‌تواند بر رایانه شخصی شما تأثیر منفی بگذارد. همچنین می‌توانید از یک برنامه مدیریت رجیستری شخص ثالث برای این منظور استفاده کنید.

  • کلیدهای Windows+R را فشار دهید تا پنجره Run ظاهر شود. و سپس regedit را تایپ کنید تا رجیستری باز شود.

در اینجا به مکان ذکر شده در زیر بروید. که همچنین می‌توانید آن را در نوار جستجو کپی و پیست (Copy & Pase) کنید، تا مستقیماً باز شود.

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\CLASSES\CLSID :آدرس در سیستم

  • حالا روی CLSID کلیک راست کنید.
  • ابتدا روی گزینه New رفته و آن را انتخاب کنید.
  • در مرحله بعدی گزینه Key را انتخاب کنید.

این کلید را به عنوان {86ca1aa0-34aa-4e8b-a509-50c905bae2a2} نامگذاری کنید.

  • ابتدا روی این کلید جدید که نام آن را در بالا ذکر کردیم، کلیک راست کنید.
  • روی گزینه New رفته و آن را انتخاب کنید.
  • در مرحله بعدی گزینه Key را انتخاب کنید.

نام آن را InprocServer32 بگذارید و مطمئن شوید که مقدار آن خالی بماند.

نکته😎: حالا یا کامپیوتر را ریستارت کنید یا Task Manager را باز کنید و Windows Explorer را مجددا راه اندازی کنید تا تغییرات اعمال شوند.

4. MS Edge را از باز کردن پیوندها متوقف کنید.

مایکروسافت اج مرورگر پیش‌فرض ویندوز 11 است. و به‌طور پیش‌فرض تنظیم شده است که انواع پیوندها و فایل‌های سازگار را باز کند. با این حال، حتی زمانی که مرورگر دیگری را به‌عنوان مرورگر پیش‌فرض تنظیم می‌کنید، مایکروسافت همچنان فایل‌ها و پیوندهای غیرمعمول مانند PDF یا HTML و غیره را باز می‌کند.

 • برای درک بهتر مثال دیگری را آوردیم:

در صفحه شخصی تلگرام خود هستید. و شخصی لینکی را برای شما فرستاده و شما برای بازدید آن، روی لینک کلیک می‌کنید. و طبق پیش فرض سیستم، مرورگر پیش فرض اج در یک مرورگر دیگر باز می‌شود، این در حالی است. که شما مرورگر کروم برایتان باز است و میتواند آن لینک را در یکی از صفحات آن باز کند. ولی این اتفاق نمی‌افتد.

اگر نمی‌خواهید چیزی توسط Microsoft Edge باز شود، در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

  • از منوی استارت به تنظیمات بروید.
  • روی گزینه Apps در پنل سمت چپ کلیک کنید
  • سپس روی Default apps کلیک کنید.

در اینجا به دنبال Microsoft Edge از لیست بگردید و آن را باز کنید.

در این جا همه فایل‌ها، پیوندهایی را که یک مرورگر می‌تواند باز کند و یا نام مرورگری که می‌تواند آنها را باز کند، می‌بینید. در اینجا به دنبال مواردی بگردید، که مایکروسافت اج باز کرده است. و روی آنها کلیک کنید. لیستی با تمام مرورگرهای نصب شده باز می‌شود. در این لحظه، فقط یکی را که ترجیح می‌دهید انتخاب کنید.

نکته🤔: برای برخی از پیوندها، ممکن است مجبور شوید روی دکمه بیشتر برنامه‌ها کلیک کنید تا مرورگرهای دیگر را ببینید.

5. صفحه قفل را بردارید

هنگامی که ویندوز 11 را راه اندازی می‌کنید، باید یک کلید را فشار دهید. یا روی هر جایی کلیک کنید، تا صفحه قفل حذف شود و به صفحه ورود دسترسی پیدا کنید. صفحه قفل فقط برای نشان دادن یک تصویر جالب و برخی اطلاعات در مورد آن وجود دارد. البته، برخی از افراد علاقه‌ای به تصاویر تصادفی ندارند، بنابراین این صفحه نمایش آنها را از رسیدن به صفحه ورود به سیستم به تاخیر می‌اندازد.

خبر خوب😜:

اگر متوجه شدید که صفحه قفل یک مانع است، می‌توانید با ویرایش رجیستری آن را حذف کنید.

رجیستری را مانند آنچه در بالا انجام دادیم باز کنید و به مکان زیر بروید:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows : آدرس در سیستم

  • ابتدا روی Windows راست کلیک کنید
  • سپس گزینه New را انتخاب کنید.
  • و در آخر وارد گزینه Key می‌شویم.

نام کلید جدید را “Personalization” بگذارید و در حالی که انتخاب شده است:

 • در ستون سمت راست کلیک راست کرده و وارد New شوید.
 • سپس DWORD (32-bit) Value را انتخاب کنید.

نام این ورودی جدید را NoLockScreen بگذارید. و سپس روی آن دوبار کلیک کنید. و مقدار آن را به 1 تغییر دهید.

نتیجه گیری😮: حالا هر بار که کامپیوتر را راه اندازی می‌کنید، صفحه قفل شما را آزار نمی‌دهد.

6. زمان، همگام سازی نمی‌شود

زمان صحیح ساعت سیستم ضروری است. زیرا بسیاری از وب سایت‌ها و سرویس‌ها از آن برای ارائه خدمات خود استفاده می‌کنند. خوشبختانه ویندوز به محض اتصال به اینترنت به طور خودکار زمان را همگام می‌کند. و ساعت می‌تواند به سرورها دسترسی داشته باشد.

متأسفانه، گاهی اوقات ویندوز 11 به دلایلی زمان را با منطقه زمانی نادرست همگام نمی‌کند. اگر این اتفاق برای شما افتاد، باید آن را به صورت دستی از تنظیمات همگام کنید. در اینجا چگونه است:

  • روی ساعت کلیک راست کنید.
  •  گزینه Adjust date and time را انتخاب کنید.

در اینجا اسکرول کنید و روی دکمه همگام سازی اکنون کلیک کنید. این باید ساعت را پس از یک تاخیر کوتاه همگام کند.

حواستان باشد که، اگر کار نکرد، می‌توانید دکمه‌های «تنظیم خودکار زمان» و «تنظیم خودکار منطقه زمانی» را خاموش و سپس فعال کنید.

7. موارد برجسته را در جستجوی ویندوز غیرفعال کنید

ویندوز 11 دارای ویژگی جستجوی برجسته است. که آخرین اخبار و مطالب جالب را در پنجره جستجو نشان می‌دهد. اگر چه همه مردم آن را دوست ندارند، به خصوص به این دلیل که از پهنای باند و فضای شما در داخل پنجره جستجو استفاده می‌کند. ولی اگر می‌خواهید آن را غیرفعال کنید، می‌توانید آن را از تنظیمات انجام دهید.

  • تنظیمات ویندوز 11 را باز کنید.
  • روی Privacy & Security در پنل سمت چپ کلیک کنید.
  • در اینجا کمی به پایین اسکرول کنید و روی مجوزهای جستجو کلیک کنید.

به پایین بروید و گزینه Show search highlights را در قسمت تنظیمات بیشتر خاموش کنید

نتیجه‌گیری🤔: با این کار، نکات برجسته حذف می‌شود و در عوض آن ناحیه پیشنهادهای جستجوی سریع و برنامه‌های پرکاربرد شما را نشان می‌دهد، که صادقانه برای بسیاری از کاربران بسیار مفیدتر است.

8. پیام «نیازهای سیستم برآورده نشد» را حذف کنید

اگر ویندوز 11 را بر روی رایانه شخصی بدون پشتیبانی نصب کرده‌اید. باید علامت جدیدی با عنوان «نیازهای سیستم برآورده نشد» را در گوشه سمت راست پایین دسکتاپ و در تنظیمات مشاهده کرده باشید. من مطمئن هستم که آن را دوست نخواهید داشت.

خبر خوب😜:

خوشبختانه، برای حذف این پیام نیازی به ارتقای رایانه ندارید، می‌توان آن را با استفاده از هک رجیستری حذف کرد. در اینجا چیزی است که شما باید انجام دهید.

  • رجیستری را باز کنید و به این آدرس HKEY_CURRENT_USER > Control Panel > UnsupportedHardwareNotificationCache بروید.
  • در حالی که UnsupportedHardwareNotificationCache انتخاب شده است، روی ورودی SV1 DWORD در ستون سمت راست دوبار کلیک کنید.
  • مقدار آن را به 0 تغییر دهید.

نکته😥:

پس از آن، رایانه شخصی را مجدداً راه اندازی کنید، یا Windows Explorer را از Task Manager مجدداً راه اندازی کنید. تا تغییرات اعمال شوند که در آخر مشاهده می‌کنید که این پیام هم از دسکتاپ و هم از تنظیمات حذف شده است.

9. غیرفعال کردن تبلیغات در ویندوز 11

مایکروسافت اخیراً در نمایش تبلیغات بسیار سختگیر بوده است. ویندوز 11 به معنای واقعی کلمه در همه جا تبلیغات دارد. می‌توانید تبلیغات را در تنظیمات، صفحه قفل و حتی به عنوان اعلان پیدا کنید. اگر علاقه‌ای به دیدن تبلیغات ندارید، می‌توانید آنها را از تنظیمات غیرفعال کنید. در زیر دستورالعمل‌های غیرفعال کردن تبلیغات در تنظیمات، فایل اکسپلور، صفحه قفل و تبلیغاتی که به‌عنوان اعلان نشان داده می‌شوند، آمده است.

9.1. غیرفعال کردن تبلیغات در صفحه قفل

 • در تنظیمات، روی Personalization در پنل سمت راست کلیک کنید.
 • سپس گزینه Lock screen را انتخاب کنید.

در این مرحله فقط کافیست:

  • Picture یا Slideshow را در کنار گزینه Personalize your lock screen انتخاب کنید.
  • اگر قبلاً انتخاب نشده است. و اگر Windows Spotlight در اینجا انتخاب شده باشد، نمی‌توانید تبلیغات را غیر فعال کنید.

اکنون علامت کادر کنار گزینه Get fun facts, tips, tricks, and more on lock screen خود را بردارید تا تبلیغات صفحه قفل را غیر فعال کنید.

9.2. تبلیغات را در تنظیمات غیرفعال کنید

  • تنظیمات را باز کنید
  • به Privacy & Security بروید.
  • سپس روی General کلیک کنید.

در اینجا گزینه Show me suggested content را در گزینه Settings app غیرفعال کنید.

9.3. تبلیغات نمایش داده شده به عنوان اعلان را غیرفعال کنید.

  • در تنظیمات بر روی System بروید.
  • سپس روی گزینه Notifications کلیک کنید.

در اینجا به پایین بروید و علامت «پیشنهادات پیشنهاد در مورد نحوه راه‌اندازی دستگاهم» و «دریافت نکات و پیشنهادات» هنگام استفاده از گزینه‌های ویندوز را بردارید.

9.4. غیرفعال کردن تبلیغات در فایل اکسپلور

  • File Explorer را باز کنید.
  • روی منوی سه نقطه در بالا کلیک کنید.
  • و از آن گزینه Options را انتخاب کنید.
  • اکنون به بخش View بروید
  • تیک کادر کنار Show sync provider notifications را بردارید.

10. امتیاز: از Troubleshooters استفاده کنید

به غیر از راه حل های بالا برای مشکلات رایج ویندوز 11، می‌توانید از عیب‌یاب‌های موجود در ویندوز 11 نیز برای رفع مشکلات رایج مربوط به اجزای آن استفاده کنید. می‌توانید در تنظیمات به این عیب‌یاب‌ها دسترسی داشته باشید. کافیست به مسیر System > Troubleshoot > Other troubleshooters بروید‌.

خبر خوب😊: در اینجا عیب‌یاب‌هایی را برای اجزایی مانند به‌روزرسانی‌های ویندوز، اینترنت، صدا، دوربین، پاور، صفحه‌کلید و غیره پیدا خواهید کرد.

11. افکار پایانی👨🏻‍💻

در این مقاله در مورد مشکلات رایج ویندوز 11 اشاره کردیم و در ادامه به حل آنها پرداختیم. و در انتها مطلب دریافتیم که کار با ویندوز 11 نه تنها سخت نیست بلکه راحت و آسان تر از نسخه‌های ویندوز قبل‌تر از خود است. من شخصاً ویندوز 11 را بسیار پایدارتر از ویندوز 10 می‌دانم. و بیشتر تغییرات جدید را دوست دارم. اگر چه تبلیغات یواشکی و پیام اجباری «نیازمندی‌های سیستم برآورده نشد» کمی اذیت کننده است. من مطمئن هستم، که با رفع مشکلات ذکر شده در بالا، تجربه ویندوز 11 شما بهتر خواهد شد.

خوشحال میشیم شما عزیزان هم نظر خود را در مورد ویندوز 11 با ما به اشتراک بگذارید. و یا اگر مشکل در مورد ویندوز 11 دارید رو مطرح کنید… حتما پاسخگو هستیم… در ضمن ممنون میشم که اطلاعات رو با بقیه دوستانت به اشتراک بذاری. تا اونها هم به مشکلات رایج ویندوز 11 فائق بیایند، تا کار کردن با این ورژن برایشان راحت‌تر بشود.

منبع اصلی: شما در حال مطالعه مقاله مشکلات رایج ویندوز 11 بودید، امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. لطفا با درج نظر خود در این صفحه ما را یاری فرمایید. جهت اطلاع از مقالات و قیمت تجهیزات از  شبکه دیده‌بان دیدن و تماس بگیرید: 91002120-021

مراحل ثبت سفارش تعمیر تجهیزات شبکه:
  • تماس با دفتر و ارسال تجهیزات به دفتر شبکه دیده‌بان
  • بررسی مشکلات تجهیزات شبکه و اعلام هزینه به شما
  • در صورت تایید شما، تعمیر انجام می‌شود.
  • ارسال تجهیزات در اسرع وقت
نکات مهم پروسه تعمیرات تجهیزات شبکه:

مشکل و ایرادات احتمالی دستگاه را در برگه‌ای نوشته و همراه دستگاه به دفتر شبکه دیده‌بان ارسال فرمایید.

  • نام و شماره تلفن مسئول پیگیری تجهیزات را حتما درج بفرمایید.
  • به دلیل زیاد بودن تعداد کالاهای تعمیری، حتما پیگیر کالای خود باشید.

شبکه دیده‌بان وارد کننده و ارائه کننده انواع تجهیزات شبکه برندهای معروف است. از جمله خدمات مجموعه حرفه‌ای شبکه دیده‌بان :

  • 48 ساعت مهلت تست
  • یک سال گارانتی
  • ارسال در اسرع وقت به تمام نقاط ایران
  • مشاوره رایگان قبل از خرید محصول
  • امکان کانفیگ و راه اندازی بعد از خرید محصول
  • تعمیر تجهیزات شبکه

جهت سفارش یا مشاوره با کارشناسان فروش با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

  • 02191002120
  • 09128005038
سایت‌های شبکه دیده‌بان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *