امنیت شبکه, ویدئو تجهیزات شبکه

VPN چیست

VPN چیست

VPN چیست ؟

آیا می‌دانید VPN چیست و چطور کار می‌کند؟ آیا می‌دانید چرا باید از VPN استفاده کنیم ؟ آیا می‌دانید VPN امنیت را در شبکه‌ی شما فراهم می‌کند؟

اگر پاسخ شما به این سؤالات منفی است در این مقاله همراه ما باشید تا در پایان درک کاملی از مفهوم VPN به دست آورید و بدانید چرا باید از VPN استفاده کنید.

VPN چیست ؟

VPN مخخف کلمه Virtual Private Network به معنای شبکه خصوصی مجازی است که تا به حال حتماً اسم آن را شنیده‌اید . VPN یک شبکه خصوصی است که در زیرساخت‌های شبکه عمومی (مانند اینترنت) به وجود می‌آید و از طریق آن یک یا چند دستگاه به یک یا چند دستگاه دیگر به صورت خصوصی متصل می‌شوند و در نتیجه شبکه خصوصی مجازی شما را تشکیل می‌دهند. در واقع با استفاده از VPN توسط یک شبکه خصوصی که به خودتان محدود شده است به اینترنت متصل می‌شوید و از ورود شما به فضای شلوغ و نا امن اینترنت جلوگیری می‌کند.

در واقع VPN یک فناوری است که به شما اجازه می‌دهد با امنیت بالا و بدون افت سرعت به یک شبکه‌ی خصوصی متصل شوید.

VPN همچنین با تغییر در لوکیشن و موقعیت جغرافیایی شما، به شما امکان می‌دهد از محدودیت‌های منطقه‌ای مانند تحریم یا سانسورها عبور کنید و به تمام وب‌سایت‌ها دسترسی داشته باشید.

پیشنهاد می‌کنیم مقالات مرتبط زیر را نیز بخوانید

به طور کلی VPN در دوبخش مورد استفاده قرار می‌گیرد :

1- با اتصال به سرور هاست VPN ، شما با IP های ساختگی غیر واقعی از جایی به غیر از کشور خود به اینترنت متصل می‌شوید تا به محتواهایی که در کشور شما فیلتر شده‌اند دسترسی داشته باشید. (به عنوان مثال به خاطر تحریم‌های موجود در ایران دسترسی به سایت گوگل آنالیتیکس بدون استفاده از VPN غیرممکن است)

2- مهم‌ترین کاربرد VPN ، رمزگذاری تمام داده‌های ترافیک شما در فضای اینترنت است. در واقع اتصال رمزگذاری شده این اطمینان را به شما می‌دهد که انتقال داده به صورت ایمن انجام می‌گیرد. VPN بالاترین سطح امنیت را از طریق IP Security (همان IPsec) یا Secure Sockets Layer (همان SSL) و تکنولوژی‌های تأیید هویت برای شما فراهم می‌کند. در این روش تقریباً هیچ شخصی اعم از سازمان یا شخص هکر نمی‌توانند ردپای شما را در راستای کسب و کارتان در اینترنت دنبال کنند و به اصطلاح مانع از استراق سمع افراد غیر مجاز در ترافیک شبکه شما می‌شود که این امر امنیت شبکه خصوصی شما را فوق‌العاده بالا می‌برد.

چرا باید از VPN استفاده کنیم ؟

امروزه تمایل شرکت‌ها ، سازمان‌ها و افراد در استفاده از VPN برای حفظ حریم خصوصی افزایش پیدا کرده و به حد بالایی از حریم خصوصی اهمیت می‌دهند.

همانطور که گفتیم استفاده از VPN در شبكه‌هاي عمومي مسافت را بي‌معني مي‌کند، امنيت را بالا مي‌برد و مشکلات استفاده از پروتكل‌هاي مختلف را كاهش مي‌دهد.

اگر می‌خواهید امنیت را در شبکه خود برقرار کنید تا اطلاعات شما در اینترنت قابل ردیابی نباشند و مورد حمله‌ی مزاحمان و هکرها قرار نگیرند یا به سایت‌هایی دسترسی داشته باشید که در کشور شما غیرقابل دسترسی هستند باید از VPN در شبکه خود و هنگام اتصال به اینترنت استفاده کنید.

با VPN اطلاعات شما به صورت رمزنگاری شده منتقل می‌شوند که هکرها نمی‌توانند به آنها دسترسی داشته باشند. VPN دارای لایه‌هایی برای محافظت از هویت کاربر دارد که بر این اساس از هر نوع دسترسی هکرها به اطلاعات شما جلوگیری می‌کند.

همچنین VPN هنگام اتصال به اینترنت ترافیک شبکه‌ی شما را به سرور خود که در کشور دیگری قرار دارد ارسال می‌کند و با تغییر موقت آدرس IP شما ، موقعیت جغرافیایی یا همان لوکیشن شما را تغییر داده و به شما امکان می‌دهد توسط سرور VPN به فضای اینترنت وارد شوید و به این ترتیب محدویت‌های منطقه‌ای یا تحریم‌ها را دور بزنید.

VPN چطور کار می‌کند ؟

VPN را مانند یک بزرگراه با یک نقطه کنترل آغاز و یک نقطه کنترل پایان تصور کنید که از طریق آن‌ها بسته‌های اطلاعاتی منتقل می‌شوند.

استفاده از VPN ، رمزنگاری داده و احراز هویت به شما کمک می‌کند که در طول مسیر از اطلاعات و داده‌ها محافظت کنیم.

این تکنیک تونل VPN نام دارد که راه ارتباطی امن برای ارتباط در شبکه بین کامپیوترها ایجاد می‌کند.

ممکن است اطلاعات مسیر طولانی را تا مقصد طی کرده باشد، اما در تمام طول مسیر اطلاعات به صورت محافظت شده و درون بسته‌های رمزنگاری شده قرار دارند و فقط با اطلاعاتی که در نقطه کنترل پایان وجود دارد امکان رمزگشایی آن‎ها وجود دارد.

یک پیشنهاد مقرون به صرفه و عالی برای استفاده از VPN در شبکه :

حتماً با خواندن این مقاله لزوم استفاده از VPN را برای شبکه‌ی خود درک کردید.

حالا ممکن است بخواهید هنگام اتصال به اینترنت از VPN استفاده کنید. خب شما باید برای هر دستگاه به صورت جداگانه یک اکانت VPN تهیه و آن را راه‌اندازی کنید. که این می‌تواند هزینه‌ی زیادی برایتان به همراه داشته باشد.

ما اینجا یک پیشنهاد عالی و مقرون به صرفه برای شما داریم که دیگر نیازی به تهیه چند اکانت جداگانه برای هر دستگاه نیست و شما می‌توانید با تهیه تنها یک اکانت  VPN برای همه دستگاه‌های خود در شبکه خود اینترنت را به همراه VPN فراهم کنید.

استفاده از روتر در شبکه‌ و کانفیگ یک اکانت VPN روی روتر

کافیست با داشتن یک روتر در شبکه‌ برای همه دستگاه‌های خود اینترنت را به همراه VPN فراهم کنید. به این صورت که اکانت VPN که تهیه کرده‌اید را روی روتر تنظیم کنید . روتر برای همه دستگاه‌های موجود در شبکه اینترنت را به همراه VPN فراهم می‌کند. حالا دیگر هر دستگاهی که در شبکه‌ی شما موجود است دارای اینترنت به همراه VPN است.

شما حتی می‌توانید برای تلویزیون خود هم اینترنت را به همراه VPN  از روتر دریافت کنید و شبکه‌هایی مانند Netflix را براحتی تماشا کنید.

حالا بیایید با بهترین روترها برای VPN از برند میروتیک آشنا شویم 

کمپانی میکروتیک (Mikrotik) روترهای متنوعی را به بازار شبکه عرضه کرده است که ما در شبکه دیده‌بان بهترین روترهای را برای عملیات ماینر معرفی می‌کنیم و به بررسی قابلیت‌های هر یک از این روترها می‌پردازیم.

یک تعریف ساده از روتر

روتر وظیفه دریافت اینترنت را از مودم و ارائه آن به دستگاه‌های درون شبکه را دارد. مودم‌هایی که در منازل استفاده می‌شوند ، مودم روتر هستند. اما در شرکتها و سازمان ها از روتر و مودم به صورت جداگانه استفاده می شود.

به طور خلاصه وظیفه روتر درون شبکه کامپیوتری ، مسیریابی بین شبکه‌ها با Subnet Mask می‌باشد. در واقع شبکه‌های کامپیوتری توسط سوئیچ‌ها به یکدیگر متصل می‌شوند و شبکه محلی را تشکیل می‌دهند. از آنجا که شبکه‌های محلی توسط  IPهای متفاوت نمی‌توانند به طور مستقیم با یکدیگر ارتباط داشته باشند از  طریق روترها با یکدیگر اتصال برقرار می‌کنند.(مودم هایی که در منازل استفاده می‌شوند ، مودم روتر هستند. اما در شرکتها و سازمان‌ها از روتر و مودم به صورت جداگانه استفاده می‌شود.).

قابلیت‌های روتر

مسیریابی (Routing)
دیوار آتش (FireWall)
پروتکل پویای میزبان آی پی دهنده اتوماتیک (DHCP Server)
ترجمه نشانی شبکه (NAT)
پراکسی سرور (Proxy Server)
مدیریت کاربران (User Management)
تعادل رسانی بارگزاری (Load Balancing)
شبکه خصوصی مجازی (VPN)
راهگزینی برچسب چند قرارداری (MPLS)
کیفیت سرویس (Quality of Service)
میزبانی اتصالات (Open Vpn)
SSTP – L2TP – PPTP – PPPOE – ISDN …

روتر اکسس پوینت hAP lite :

روتر اکسس پوینت hAP lite بسته‌های اطلاعاتی را دریافت و آنرا در محیط به صورت اتصال بی‌سیم یا باسیم ارسال و پخش می‌کند.

در واقع شبکه‌های کامپیوتری توسط سوئیچ‌ها به یکدیگر متصل می‌شوند و شبکه محلی را تشکیل می‌دهند. از آنجا که شبکه‌های محلی توسط  IPهای متفاوت نمی‌توانند به طور مستقیم با یکدیگر ارتباط داشته باشند از  طریق روترها با یکدیگر اتصال برقرار می‌کنند.(مودم هایی که در منازل استفاده می‌شوند ، مودم روتر هستند. اما در شرکتها و سازمان‌ها از روتر و مودم به صورت جداگانه استفاده می‌شود.)

قابلیت‌های ویژه‌ی روتر اکسس پوینت hAP lite :

 • این روتر در فرکانس 2.4 گیگاهرتز با سرعت 300Mbit/s و استاندارد 802.11b/g/n فعال است.
 • قدرت گیرندگی آنتن این دستگاه در فرکانس 2.4 گیگاهرتز برابر 1.5dBi می‌باشد.
 • این روتر وایرلس دارای 4 پورت اترنت 10/100 است.
 • این روتر دارای سیستم عامل قدرتمند RouterOS با لایسنس 4 می‌باشد.
 • این روتر اکسس‌پوینت دارای CPU تک هسته‌ای با سرعت 650 مگاهرتز می‌باشد.
 • این دستگاه دارای حافظه RAM  با ظرفیت 32 مگابایت است.
 • حافظه ذخیره‌سازی در این دستگاه از نوع FLASH با ظرفیت 16 مگابایت می‌باشد.

مشاهده و خرید روتر وایرلس hAP lite

روتر وایرلس RB951Ui-2HnD:

روتر وایرلس RB951Ui-2HnD از برند میکروتیک برای مراکز اداری ، شبکه‌های خانگی و دفاتر کوچک (SOHO) مناسب است. پورت پنجم این روتر وایرلس قابلیت PoE دارد و می تواند یک دستگاه دیگر را روشن کند.

روتر وایرلس دارای یک آنتن داخلی امنی (Omni) با توان گیرندگی آنتن 2.5 dBi و ساختار Dual Band  (دوقطبی) است. همانطور که در ویژگی های این محصول میکروتیک یاد شده ، سطح دسترسی (لایسنس) آن 4 است. از این رو به عنوان یک اکسس پوینت هم می توانید استفاده کنید. محیط تحت پوشش این اکسس پوینت 200 متر (محدوده داخلی) می باشد.

قابلیت‌های ویژه‌ی روتر وایرلس RB951Ui-2HnD :

 • این روتر در فرکانس 2.4 گیگاهرتز با سرعت 300Mbit/s و استاندارد 802.11b/g/n فعال است.
 • قدرت گیرندگی آنتن این دستگاه در فرکانس 2.4 گیگاهرتز برابر 2.5dBi می‌باشد.
 • این روتر وایرلس دارای 5 پورت اترنت 10/100 است.
 • این روتر دارای سیستم عامل قدرتمند RouterOS با لایسنس 4 می‌باشد.
 • این روتر اکسس‌پوینت دارای CPU تک هسته‌ای با سرعت 600 مگاهرتز می‌باشد.
 • این دستگاه دارای حافظه RAM  با ظرفیت 128 مگابایت است.
 • حافظه ذخیره‌سازی در این دستگاه از نوع NAND با ظرفیت 128 مگابایت می‌باشد.
 • این دستگاه دارای قابلیت PoE است که می‌تواند برق دستگاهی که به آن متصل است را تأمین کند.

روتر وایرلس RB951G-2HnD:

روتر وایرلس RB951G-2HnD از برند میکروتیک است. این روتر وایرلس برای محیط های داخلی طراحی شده است. این روتر در حداقل دمای 20 – درجه تا حداکثر دمای 50 درجه سانتیگراد به خوبی کار می کند.  امکان افزایش میزان آنتن دهی این روتر ، با توجه به داخلی بودن ذخیره‌گاه حافظه آنتن امکان پذیر نیست.

قابلیت‌های ویژه‌ی روتر وایرلس RB951G-2HnD :

 • این روتر در فرکانس 2.4 گیگاهرتز با سرعت 300Mbit/s و استاندارد 802.11b/g/n فعال است.
 • قدرت گیرندگی آنتن این دستگاه در فرکانس 2.4 گیگاهرتز برابر 2.5dBi می‌باشد.
 • این روتر وایرلس دارای 5 پورت گیگ اترنت 10/100/1000 است.
 • این روتر دارای سیستم عامل قدرتمند RouterOS با لایسنس 4 می‌باشد.
 • این روتر اکسس‌پوینت دارای CPU تک هسته‌ای با سرعت 600 مگاهرتز می‌باشد.
 • این دستگاه دارای حافظه RAM  با ظرفیت 128 مگابایت است.
 • حافظه ذخیره‌سازی در این دستگاه از نوع NAND با ظرفیت 128 مگابایت می‌باشد.
 • این دستگاه دارای قابلیت PoE است که می‌تواند برق دستگاهی که به آن متصل است را تأمین کند.

مشاهده و خرید روتر وایرلس

روتر RB2011UiAS-RM:

روتر RB2011UiAS-RM از برند میکروتیک است. این روتر تمام ویژگی‌های روترهای 2011 را دارد. RB2011UiAS-RM یکی از ارزان‌ترین و کاملترین روترهای میکروتیک می‌باشد. RB2011UiAS-RM برای فضاهای داخلی طراحی شده است.

همانطور که از نام روتر مشخص است (RM) روتر قابل نصب در رک می باشد.

قابلیت‌های ویژه‌ی روتر RB2011UiAS-RM :

 • این روتر وایرلس دارای 5 پورت گیگ اترنت 10/100/1000 و 5 پورت اترنت 10/100 است.
 • این دستگاه شامل یک پورت SFP برای اتصال فیبرنوری با سرعت 1.25G می‌باشد.
 • این روتر دارای سیستم عامل قدرتمند RouterOS با لایسنس 5 می‌باشد.
 • این روتر اکسس‌پوینت دارای CPU تک هسته‌ای با سرعت 600 مگاهرتز می‌باشد.
 • این دستگاه دارای حافظه RAM  با ظرفیت 128 مگابایت است.
 • حافظه ذخیره‌سازی در این دستگاه از نوع NAND با ظرفیت 128 مگابایت می‌باشد.
 • این دستگاه دارای قابلیت PoE است که می‌تواند برق دستگاهی که به آن متصل است را تأمین کند.

مشاهده و اطلاع از قیمت روتر

روتر RB2011UiAS-2HnD-IN:

روتر RB2011UiAS-2HnD-IN از برند میکروتیک است که از سیستم عامل RouterOs و سطح دسترسی Level 5 استفاده می‌کند. از این رو قدرت و قابلیت های این روتر وایرلس زیاد است. این روتر به دلیل تنوع پورت‌هایش کاربردهای متنوعی دارد و برای مصارف indoor کارایی دارد.

توسط پانل LCD  می توان وضعیت دستگاه را مدیریت کرد و تنظیمات دستگاه را انجام داد. توسط پورت 10 اترنت این روتر وایرلس می توان دستگاه دیگری را روشن کرد.

قابلیت‌های ویژه‌ی روتر RB2011UiAS-2HnD-IN :

 • روتر RB2011UiAS-2HnD-IN در فرکانس 2.4 گیگاهرتز با سرعت 300Mbit/s و استاندارد 802.11b/g/n فعال است.
 • قدرت گیرندگی آنتن این دستگاه در فرکانس 2.4 گیگاهرتز برابر 4dBi می‌باشد.
 • این روتر وایرلس دارای 5 پورت گیگ اترنت 10/100/1000 و 5 پورت اترنت 10/100 است.
 • این دستگاه شامل یک پورت SFP برای اتصال فیبرنوری با سرعت 1.25G می‌باشد.
 • این روتر دارای سیستم عامل قدرتمند RouterOS با لایسنس 5 می‌باشد.
 • این روتر اکسس‌پوینت دارای CPU تک هسته‌ای با سرعت 600 مگاهرتز می‌باشد.
 • این دستگاه دارای حافظه RAM  با ظرفیت 128 مگابایت است.
 • حافظه ذخیره‌سازی در این دستگاه از نوع NAND با ظرفیت 128 مگابایت می‌باشد.
 • این دستگاه دارای قابلیت PoE است که می‌تواند برق دستگاهی که به آن متصل است را تأمین کند.

روتر RB3011UiAS-RM:

روتر RB3011UiAS-RM از برند میکروتیک ، دارای معماری جدید ARM برای پردازنده می‌باشد . این معماری عملکرد پردازنده را افزایش می‌دهد.این روتر دارای دو هسته به مدل IPQ-8064 و معماری جدید ARM 32bit است. هر کدام از پردازنده‌ها 1.4 گیگاهرتز سرعت دارند. توسط پورت 10 این دستگاه می توانید یک دستگاه دیگر را روشن نمایید. البته توسط پورت یک همین دستگاه می‌توانید ، روتر RB3011UiAS-RM را روشن کنید.

قابلیت‌های ویژه‌ی روتر RB3011UiAS-RM :

 • این روتر وایرلس دارای 10 پورت گیگ اترنت 10/100/1000 است.
 • این دستگاه شامل یک پورت SFP برای اتصال فیبرنوری با سرعت 1.25G می‌باشد.
 • این روتر دارای سیستم عامل قدرتمند RouterOS با لایسنس 5 می‌باشد.
 • این روتر اکسس‌پوینت دارای CPU قدرتمند دو هسته‌ای با سرعت 1.4 گیگاهرتز برای هر هسته می‌باشد.
 • این دستگاه دارای حافظه RAM  با ظرفیت 1 گیگابایت است.
 • حافظه ذخیره‌سازی در این دستگاه از نوع NAND با ظرفیت 128 مگابایت می‌باشد.
 • این دستگاه دارای قابلیت PoE است که می‌تواند برق دستگاهی که به آن متصل است را تأمین کند.

روتر RB4011iGS+RM:

روتر پیشرفته و قدرتمند RB4011iGS+RM جز پرکاربردترین روترهای میکروتیک است. روتر RB4011iGS+RM قابلیت نصب در رک به ارتفاع 1U دارد. از این روتر در شبکه های سیمی استفاده می‌شود. همانطور که از مدل روتر مشخص است ، 4011 یعنی تمامی ویژگی های سری‌های 2011 و 3011 را دارد علاوه بر آنها پورت فیبرنوری  +SFP و پردازنده با قدرت و معماری (ARM) بهتر دارد.این روتر دارای چهار پردازنده (CPU) قدرتمند از مدل AL21400 می‌باشد.

قابلیت‌های ویژه‌ی روتر RB4011iGS+RM :

 • این روتر وایرلس دارای 10 پورت گیگ اترنت 10/100/1000 است.
 • این دستگاه شامل یک پورت +SFP برای اتصال فیبرنوری با سرعت 10G می‌باشد.
 • این روتر دارای سیستم عامل قدرتمند RouterOS با لایسنس 5 می‌باشد.
 • این روتر اکسس‌پوینت دارای CPU قدرتمند چهار هسته‌ای با سرعت 1400 مگاهرتز برای هر هسته می‌باشد.
 • این دستگاه دارای حافظه RAM  با ظرفیت 1 گیگابایت است.
 • حافظه ذخیره‌سازی در این دستگاه از نوع NAND با ظرفیت 512 مگابایت می‌باشد.
 • این دستگاه دارای قابلیت PoE است که می‌تواند برق دستگاهی که به آن متصل است را تأمین کند.

روتر RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN:

روتر بسیار قدرتمند RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN جزء روترهای پیشرفته‌ی میکروتیک است. از این روتر در شبکه های سیمی استفاده می‌شود. همانطور که از مدل روتر مشخص است ، 4011 یعنی تمامی ویژگی های سری‌های 2011 و 3011 را دارد علاوه بر آنها پورت فیبرنوری  +SFP و پردازنده با قدرت و معماری (ARM) بهتر دارد.این روتر دارای چهار پردازنده (CPU) قدرتمند از مدل AL21400 می‌باشد. این روتر در دو فرکانس 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز فعالیت می‌کند.

قابلیت‌های ویژه‌ی روتر RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN :

 • روتر RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN در فرکانس 2.4 گیگاهرتز با سرعت 300Mbit/s و استاندارد 802.11b/g/n و در فرکانس 5 گیگاهرتز با سرعت 1733Mbit/s و استاندارد 802.11a/n/ac فعال است.
 • قدرت گیرندگی آنتن این دستگاه در فرکانس 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز برابر 3dBi می‌باشد.
 • این روتر وایرلس دارای 10 پورت گیگ اترنت 10/100/1000 است.
 • این دستگاه شامل یک پورت +SFP برای اتصال فیبرنوری با سرعت 10G می‌باشد.
 • این روتر دارای سیستم عامل قدرتمند RouterOS با لایسنس 5 می‌باشد.
 • این روتر اکسس‌پوینت دارای CPU قدرتمند چهار هسته‌ای با سرعت 1.4 گیگاهرتز برای هر هسته می‌باشد.
 • این دستگاه دارای حافظه RAM  با ظرفیت 1 گیگابایت است.
 • حافظه ذخیره‌سازی در این دستگاه از نوع NAND با ظرفیت 512 مگابایت می‌باشد.
 • این دستگاه دارای قابلیت PoE است که می‌تواند برق دستگاهی که به آن متصل است را تأمین کند.

روتر RB1100AHx4:

این روتر قدرتمند دارای 4 پردازنده از مدل AL21400 که هر کدام با سرعت 1.4GHz کار می‌کنند. معماری این پردازنده ها ARM 32 bit می باشد. روتر RB1100X4 از سیستم عامل معروف میکروتیک RouterOS  در سطح دسترسی 6  پشتیبانی می کند. حافظه رم دستگاه 1 GB و حافظه داخلی آن 128 MB است.

دستگاه از مقاومت عالی برخوردار است و در دمای 40 – تا 70 درجه سانتی گراد به خوبی کار می کند. حداکثر توان ورودی دستگاه 20 تا 57 ولت و میزان مصرفی آن 20 وات است. روتر 13 پورت 10/100/1000 اترنت نیز دارد .

قابلیت‌های ویژه‌ی روتر RB1100AHx4 :

 • این روتر وایرلس دارای 13 پورت گیگ اترنت 10/100/1000 است.
 • این روتر دارای سیستم عامل قدرتمند RouterOS با لایسنس 6 می‌باشد.
 • این روتر اکسس‌پوینت دارای CPU قدرتمند چهار هسته‌ای با سرعت 1.4 گیگاهرتز برای هر هسته می‌باشد.
 • این دستگاه دارای حافظه RAM  با ظرفیت 1 گیگابایت است.
 • حافظه ذخیره‌سازی در این دستگاه از نوع NAND با ظرفیت 128 مگابایت می‌باشد.
 • این دستگاه دارای قابلیت PoE است که می‌تواند برق دستگاهی که به آن متصل است را تأمین کند.
قیمت رقابتی:

برای استفاده از تکنولوژی VPN، می‌توانید انواع روترهای برند میکروتیک و سایر تجهیزات شبکه را با قیمت رقابتی از شرکت شبکه دیده‌بان تهیه کنید ، ضمن اینکه شرکت شبکه دیده‌بان **توجه به نیازهای مشتریان در جهت پاسخگویی مؤثر به نیازها و رفع آنها در کوتاهترین زمان، جلب رضایت و خشنودی ایشان** را سرلوحه کار خود قرار داده و با  کارشناسان مجرب در زمینه پشتیبانی و خدمات پس از فروش، سعی در ارائه بهترین سرویس به مشتریان خود را دارد.

جهت اطلاع از قیمت بهترین روترها برای VPN از برند میکروتیک با شبکه دیده‌بان تماس بگیرید : 20 21 9100 – 021

مراحل ثبت سفارش تعمیر تجهیزات شبکه :
 • تماس با دفتر و ارسال تجهیزات به دفتر شبکه دیده بان
 • بررسی مشکلات تجهیزات شبکه و اعلام هزینه به شما
 • در صورت تایید شما ، تعمیر انجام می شود.
 • ارسال تجهیزات در اسرع وقت
نکات مهم پروسه تعمیرات تجهیزات شبکه :
 1. مشکل و ایرادات احتمالی دستگاه را در برگه‌ای نوشته و همراه دستگاه به دفتر شبکه دیده‌بان ارسال فرمایید.
 2. نام و شماره تلفن مسئول پیگیری تجهیزات را حتما درج بفرمایید.
 3. به دلیل زیاد بودن تعداد کالاهای تعمیری ، حتما پیگیر کالای خود باشید.

شبکه دیده‌بان وارد کننده و ارائه کننده انواع تجهیزات شبکه برند های معروف است. از جمله خدمات مجموعه حرفه ای شبکه دیده‌بان :

 • 48 ساعت مهلت تست
 • یک سال گارانتی
 • ارسال در اسرع وقت به تمام نقاط ایران
 • مشاوره رایگان قبل از خرید محصول
 • امکان کانفیگ و راه اندازی بعد از خرید محصول
 • تعمیر تجهیزات شبکه

جهت سفارش یا مشاوره با کارشناسان فروش با شماره های زیر تماس بگیرید :

02191002120

09128005038

سایت های شبکه دیده بان :
بهترین روترها برای ماینر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *